W związku z wycofaniem się drużyny USK Praga z rywalizacji w międzynarodowym turnieju, do gry zaprosiliśmy TBV Start Lublin, który na kolejne rozgrywki Polskiej Ligi Koszykówki zbudował naprawdę mocny zespół. Drużyna ze stolicy Czech nie mogła wziąć udziału w turnieju z powodu problemów kadrowych. Do turnieju pozostały niespełna dwa tygodnie, ale szczęśliwie udało znaleźć się zastępstwo.

Start Lublin w poprzednim sezonie walczył w dolnej części tabeli, ale na kolejne rozgrywki lublinianie przygotowali naprawdę interesujący zestaw graczy, który pomoże Startowi włączyć się do rywalizacji o play-offy PLK. Do zespołu dołączyli m.in. Uros Mirković i James Washington, którzy na parkietach naszej rodzimej ligi grali już w poprzednim sezonie. Jesteśmy bardzo wdzięczni drużynie Startu za szybką reakcję na naszą prośbę i cieszymy się, że dołączą do turnieju wraz ze Smokami Mińsk oraz BK JIP Pardubice.

Turniej potrwa od 1 do 3 września (piątek-niedziela) i od jutra wystartuje sprzedaż biletów oraz mini-karnetów. Poniżej rozpiska meczów podczas trzech dni rywalizacji w Hali Centrum.

1 września (piątek)

LUBLIN – PARDUBICE 16:30

MIŃSK – DĄBROWA GÓRNICZA 19:00

2 września (sobota)

MIŃSK – LUBLIN 16:30

PARDUBICE – DĄBROWA GÓRNICZA 19:00

3 września (niedziela)

PARDUBICE – MIŃSK 12:30

LUBLIN – DĄBROWA GÓRNICZA 15:00

Zobacz także: Rozmowa z Michałem Gabińskim