Josip Sobin jest ekspertem od zdobywania mistrzostwa Polski. Na polskich parkietach rozegrał cztery sezony, trzy zakończył ze złotym medalem, a kolejny spędzi w Dąbrowie Górniczej. Chorwat podpisał z MKS-em dwuletni kontrakt. 

Środkowy jest obecnym mistrzem Polski i w zeszłym sezonie reprezentował Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. Średnio na mecz zdobywał 8.9 punktów (58.5% celnych rzutów z gry), 6.2 zbiórek oraz 14.1 punktów EVAL. Oprócz mistrzostwa Polski Sobin w minionych rozgrywkach zdobył z ostrowską drużyną również srebrny medal FIBA Europe Cup. Na europejskich parkietach rozegrał siedem spotkań, a jego średnie statystyki wyniosły 4.9 punktów (skuteczność z gry równa 48.4%) oraz 6.7 zbiórki (był siódmym najlepiej zbierającym turnieju) na mecz. Tym samym Josip Sobin jest pierwszym zawodnikiem, który będzie reprezentował MKS bezpośrednio po zdobyciu mistrzostwa Polski i medalu europejskich pucharów.

Chorwat koszykarską karierę rozpoczął w KK Split skąd przeszedł do KK Zadar (w jednym i drugim klubie grał w lidze chorwackiej oraz w lidze adriatyckiej). Jego pierwszym klubem poza Chorwacją był hiszpański Urbas Fuenlabrada, a następnie przeniósł się do Anwilu Włocławek, w którym spędził trzy lata. W tym czasie zdobył dwa mistrzostwa Polski, a dodatkowo w sezonie 2018/19 grał w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Rozgrywki 2019/20 były dla Sobina przerwą a grze na polskich parkietach. Grał wtedy we włoskiej Lega A w drużynie Vanoli Cremona.

Z MKS-em Josip Sobin mierzył się dziewięć razy (8 razy w lidze oraz raz w ćwierćfinale Pucharu Polski). W tych meczach Chorwat zdobywał średnio po 12.8 punktów (66% celnych rzutów z gry) oraz zbierał 6.6 piłek. Teraz licznik statystyk przeciwko dąbrowskiej drużynie się zatrzyma, a Josipa Sobina będziemy podziwiać w trykocie MKS-u!

Josip Sobin jest drugim obcokrajowcem podpisanym na sezon 2021/22. Oprócz niego w składzie MKS-u są Michał Nowakowski, Milivoje Mijović, Mikołaj Ratajczak, Jakub Motylewski, Filip Małgorzaciak, Marcin Piechowicz i Adam Brenk.