Robert Skibniewski podpisał kontrakt z MKS-em Dąbrowa Górnicza i dołączy do sztabu szkoleniowego. Wraz z Radosławem Soją będzie asystentem trenera Alessandro Magro.

Robert Skibniewski jest głównie kojarzony ze swoją karierą zawodnika. Na koszykarskich parkietach spędził 17 sezonów. Najwięcej z nich grał w barwach Śląska Wrocław, ale reprezentował również Polpak Świecie, PGE Turów Zgorzelec, Anwil Włocławek, Polpharmę Starogard Gdański, AZS Koszalin, King Szczecin, GTK Gliwice, a jeszcze w minionym sezonie rozegrał 5 meczów w barwach Timeout Polonia 1912 Leszno. Obok krajowego podwórka spędził dwa lata w czeskim BK Prostějov i miał epizod w Interze Bratysława. Oprócz rozgrywek ligowych nie można zapominać o karierze reprezentacyjnej Skibniewskiego. Rozegrał w niej blisko 100 spotkań oraz cztery raz był na Mistrzostwach Europy.

Były rozgrywający jest na początku swojej trenerskiej drogi. Pierwsze kroki stawiał w sezonie 2018/19, gdy w Śląsku Wrocław pełnił funkcję grającego asystenta trenera. Następnie był trenerem wspomagającym w przygotowaniach reprezentacji Polski do Mistrzostw Świata w Chinach. Wtedy chwalił go Mike Taylor – Robert ma bardzo dobry wpływ na drużynę, świetnie rozumie się z zawodnikami i sztabem. (wypowiedź ze strony pzkosz.pl).

W Dąbrowie Górniczej Robert Skibniewski będzie z Radosławem Soją asystentem trenera Alessandro Magro. Jak w przypadku zawodników, nasz nowy asystent wspomniał, że to właśnie rola trenera Magro była ważna w podjęciu decyzji. – Przyjąłem ofertę MKS-u ze względu na trenera Magro. Dużo ze sobą na ten temat rozmawialiśmy. Już rok temu pojawiła się informacja, że będzie chciał dodać do sztabu drugiego asystenta. Można zatem powiedzieć, że przeszło od słów do czynów. – podsumował ten ruch Robert Skibniewski.

Oznacza to zatem, że sztab szkoleniowy MKS-u na sezon 2020/21 został zamknięty. Oprócz wymienionej trójki (Alessandro Magro, Radosław Soja, Robert Skibniewski), z zawodnikami pracować będą Michał Kafarski (trener przygotowania motorycznego) oraz Katarzyna Bogacka i Karol Jaworek (fizjoterapeuci).