Patryk Wieczorek wraca do pierwszej drużyny! 23-letni rozgrywający w sobotę pomoże MKS-owi we Włocławku w starciu z Anwilem. Dla zawodnika będzie to powrót do najwyższej strefy rozgrywkowej od 5 maja 2018 roku.

Wieczorek po sezonie 2017/2018 zdecydował się odejść z Dąbrowy Górniczej. Wybrał grę w pierwszej lidze reprezentując Czarnych Słupsk, a potem Polfarmex Kutno. Obecny sezon rozpoczął w drużynie naszych rezerw – na drugoligowych parkietach grał spisywał się znakomicie notując na swoim koncie 20,3 punktu, 7,3 asysty, 6,1 zbiórki i 1,9 przechwytu na mecz.

– Zdecydowaliśmy się na taki ruch, ponieważ nasza sytuacja na obwodzie jest lekko mówiąc zła – mówi trener Michał Dukowicz. I trudno ze słowami naszego trenera się nie zgodzić.

Przed sobotnim meczem we Włocławku z Anwilem w naszej drużynie jest szpital. Do pełni zdrowia nie doszli jeszcze Dominic Artis (uraz stawu skokowego) oraz Radosław Chorab (uraz nadgarstka). Do Włocławka nie pojechał również Iwan Wasyl, który na treningu dostał łokciem od Michaela Frasera – efekt to wstrząs mózgu.

Tylko jeden trening w trakcie tygodnia – w piątek – zaliczył Filip Put, który w sobotę będzie starał się pomóc drużynie. Pod znakiem zapytania stoi z kolei występ Jakuba Kobla.

W takich okolicznościach Michał Dukowicz na obwodzie może liczyć jedynie na Roberta Johnsona, Marka Piechowicza i właśnie Patryka Wieczorka. Pojedynek we włocławskiej Hali Mistrzów rozpocznie się w sobotę o godzinie 16:00.