MKS Dąbrowa Górnicza odniósł wielki sukces na IV Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Chłopców rocznik 2002 i rocznik 2005 w Białymstoku. Zespół z kategorii U15 z kompletem zwycięstw zajął pierwsze miejsce! Natomiast MVP został nasz kadrowicz – Patryk Zapert.

W drodze do meczu o złoto dąbrowianie pokonali w grupie Region Grodno i MKS Pruszków. W kolejnej fazie zawodnicy trener Marzeny Rudolf ograli Probasket Mińsk Mazowiecki oraz SPK Białystok. Natomiast w finale turnieju zmierzyli się z WKK Wrocław i pokonali drużynę z Dolnego Śląska 70:47! Brawa dla chłopców!

Nie możemy zapominać o drugim miejscu MKS-u w kategorii U12! Młodzi dąbrowianie zagrali w finale z litewskim zespołem Lazdija i musieli uznać jego wyższość. Niemniej mogą być bardzo zadowoleni ze swojej postawy. Jakub Ucieszyński z MKS-u został najlepszym strzelce zawodów.

foto i wideo: Zbyszek Bytomski

DSC_0062

DSC_0036