Ekipa do lat 20 postanowiła w wyjątkowym stylu podnieść się po porażce z drużyną AZS-u rozbijając u siebie MCKS Czeladź. Jednak nie tylko oni cieszyli się w ostatnich dniach ze zwycięstwa. Jak co tydzień przyglądamy się wynikom naszych grup młodzieżowych rywalizujących na parkietach Śląska i Zagłębia. W międzyczasie wielki sukces odnieśli nasi kadeci rocznika 2002!

MKS Dąbrowa Górnicza pod przewodnictwem trener Marzeny Rudolf wygrał bardzo trudną rywalizację o puchar prezydenta Rzeczypospolitej Polski. Turniej rozgrywany w Stargardzie objął kilka naprawdę mocnych drużyn z całego kraju. W swojej grupie MKS pokonał ekipy z Poznania i Stargardu. W ćwierćfinale zmierzył się z Radomiem, który nie sprostał wyzwaniu i poległ 38:67. Droga do finału dla dąbrowian prowadziła przez ekipę z Bydgoszczy. W tym pojedynku nasi reprezentanci również nie zawiedli. Natomiast w wielkim finale po zaciętej batalii pokonali pierwszą drużynę Stargardu 62:50!

Part_2.17

Dawid Orłowski i Dominik Nanuś z MKS-u Dąbrowa Górnicza znaleźli się w pierwszej piątce turnieju, natomiast Patryk Zapert został wybrany jego najlepszym zawodnikiem! Gratulujemy całej drużynie! Przyjrzymy się teraz śląskim rozgrywkom ligowym, w których ekipy z Zagłębia postanowiły zasypać nas zwycięstwami.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MCKS CZELADŹ 118:39 (36:11, 35:10, 12:8, 35:10)

To była klasyczna dominacja. Podopieczni trenera Wojciecha Wieczorka nie byli szczególnie gościnni dla drużyny z Czeladzi, ostatecznie pozwalając im na zaledwie 39 punktów w przekroju całego spotkania. Jedyną namiastką rywalizacji była trzecia kwarta, nieco gorsza w wykonaniu dąbrowian. Wygrali ją tylko 12:8. Z 25 punktami mecz zakończył Dominik Rajczak. W kolejnym spotkaniu rozgrywek do lat 20, MKS zagra z Pogonią Ruda Śląska.

STATYSTYKI Z MECZU

KKS MICKIEWICZ KATOWICE I – MKS DĄBROWA GÓRNICZA I 57:81 (17:26, 11:21, 9:14, 20:20)

Pierwsza drużyna w rozgrywkach do lat 18 pokonała na wyjeździe ekipę KKS Mickiewicz Katowice I, budując swoją przewagę na przełomie trzech pierwszych kwart spotkania. Jedynie w trakcie finałowych 10 minut przeciwnik był w stanie nawiązać rywalizację i zakończył tę kwartę remisem 20:20. Najlepszy strzelec ekipy z Zagłębia – Łukasz Lewiński zakończył z dorobkiem 17 oczek. To już szóste zwycięstwo graczy trenera Wieczorka. Są liderem grupy A i pozostają bez porażki.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA II – KKS MICKIEWICZ KATOWICE II 79:63 (19:19, 19:18, 17:14, 24:12)

Nieco inaczej scenariusz ułożył się w meczu drugich drużyn z Dąbrowy i Katowic. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się wygraną dąbrowian, ale do przypieczętowania wygranej zawodnicy Macieja Glika potrzebowali czwartej kwarty, w której pokonali rywala 12 punktami. Tym samym odnieśli czwarte zwycięstwo w grupie B rozgrywek do lat 18. Spotkanie z 27 punktami na koncie zakończył Kacper Wcisło.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – UKS SP 27 KATOWICE 104:55 (19:16, 34:14, 25:14, 26:11)

Pewne zwycięstwo odniosła także drużyna do lat 14. MKS u siebie pokonał UKS SP 27 Katowice budując niespełna 50 punktową przewagę. Po czterech kolejkach ekipa trenera Andrzeja Bartosza zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Aż 34 punkty w ostatniej wygranej zanotował na swoje konto Przemysław Paduch, kolejnych 20 oczek dołożył Jan Matuszczyk, a z 19 zakończył Kacper Dziedzic. 21 listopada drużyna zagra na wyjeździe z UKS MOSM Byton – jedną z trzech niepokonanych drużyn rozgrywek.

STATYSTYKI Z MECZU