BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski wreszcie został pokonany! Doskonała druga kwarta i mądrze zagrana końcówka pozwoliły osiągnąć koszykarzom MKS-u pierwszą wygraną nad ostrowianami w spotkaniach na parkietach PLK.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – BM SLAM STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI 94:82 (25:26, 34:14, 19:19, 16:23)

Początek pierwszej kwarty był wyrównany. Dopiero po 3,5 minutach gry MKS za sprawą dwóch celnych trójek Bena Richardsona i udanego wejścia pod kosz Clevelanda Melvina zbudował siedmiopunktową przewagę. Gracze Jacka Winnickiego nie potrafili jednak utrzymać tej przewagi. Lepsza gra ostrowian pozwoliła im dogonić gospodarzy, a 5 punktów z rzędu Michała Chylińskiego pozwoliło wyprzedzić rywala. Przerwa zadziałała bardzo dobrze dla MKS-u, który II kwartę rozpoczął serią 9:0. To był dopiero początek dominacji dąbrowian w tej części meczu. Ofensywa działała fantastycznie, wykorzystując bardzo bierną postawę obronną ostrowian. Efektem tego było aż 12 celnych rzutów z gry na 15 wykonanych. Szczególnie dobrze grali Ben Richardson oraz Bartłomiej Wołoszyn, którzy zanotowali po 6 punktów i 2 asysty, a także Jakub Kobel, który zdobył 4 punkty, rozdał 2 asysty, a także przechwycił 2 piłki.

Druga połowa była bardziej wyrównana, ale nic nie wskazywało na zmianę wyniku. MKS utrzymywał prowadzenie na poziomie 15-19 punktów. Coraz lepiej pod koszami grał Shawn King (5 zbiórek, 4 punkty). W odpowiedzi MKS grał dalej konekwentnie w ataku, ciężar zdobywania punktów rozłożony był na praktycznie wszystkich koszykarzy, co przynosiło bardzo dobre skutki. Gospodarze w pewnym momencie mieli już 21 punktów przewagi, ale na przełomie III i IV kwarty Slam Stal zanotował serię 10:0, a po chwili zniwelowali stratę do zaledwie 10 „oczek”. Goście wykorzystywali grę dwójkową z Shawnem Kingiem, a w obronie obrona strefowa spełniała swoje zadanie. Wtedy Bartłomiej Wołoszyn, Cleveland Melvin oraz Trey Davis zdecydowali się na agresywne wejścia pod kosz, czym rozbijali defensywę rywali, a MKS mógł kontrolować wynik do końca spotkania.

MKS Dąbrowa Górnicza: Melvin 16, Richardson 16, Wołoszyn 15, Davis 13, Gabiński 12, Łukasiak 9, Kobel 6, Wojciechowski 4, Zębski 3

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: King 20 (13 zb), Scott 14, Chyliński 10, Szymkiewicz 9, Żołnierewicz 8, Nowakowski 7, Kowalenko 5, Hamilton 5, Majewski 2, Maras 2