Już jutro MKS Dąbrowa Górnicza zagra swój trzeci wyjazdowy mecz. Tym razem zawodnicy trenera Drażena Anzulovicia zmierzą się z Siarką Tarnobrzeg, która w ostatnim spotkaniu odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Zbigniewa Pyszniaka niespodziewanie pokonali na wyjeździe King Szczecin. To zapowiada kolejne trudne wyzwanie dla dąbrowian.

SZANSE

Mimo że to mecz wyjazdowy, MKS Dąbrowa Górnicza przystąpi do niego w roli faworyta z bilansem 6 wygranych i 3 porażek. Siarka Tarnobrzeg na pewno nabrała pewności siebie po wygranej w Szczecinie, ale w ogólnym rozrachunku to drużyna z Zagłębia prezentuje się lepiej w sezonie 2016/2017. Dla zespołu aspirującego do gry w play-offach Polskiej Ligi Koszykówki, zwycięstwa w takich meczach są niezwykle istotne, bo na drodze do walki z najlepszymi, trzeba przede wszystkim unikać wpadek.

Dobrą grę w tym sezonie kontynuuje Przemysław Szymański. Wiele razy chwaliliśmy naszego skrzydłowego za to, jak wszedł w rozgrywki i jak wiele energii zostawia na parkiecie podczas każdej minuty gry. W poprzednim starciu – wygranym przez MKS z Treflem Sopot – popularny Primo został MVP notując na swoje konto 14 punktów i 4 zbiórki na skuteczności 6/9 z gry. Po raz kolejny w swojej karierze Przemek potwierdza, że jest niezwykle wartościowym zawodnikiem.

Siarka na własnym parkiecie nie wygrała jeszcze meczu i mamy głęboką nadzieję, że jutro nie nadejdzie dzień przełamania. Może inaczej – mamy nadzieję, że nadejdzie, ale dla MKS-u. Jak dotąd zawodnicy z Tarnobrzega przegrywali u siebie z PGE Turowem Zgorzelec, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski i Polskim Cukrem Toruń. Wszystkie trzy ekipy mają bardzo poważne cele na ten sezon, zupełnie jak zespół z Zagłębia.

ZAGROŻENIA

Niestety nie możemy być pewni formy dąbrowian w meczach wyjazdowych, bo w dwóch dotychczasowych gracze Drażena Anzulovicia nie sprostali wyzwaniu. Mimo to nasi zawodnicy zgodnie podkreślali, że mają świadomość problemu i zrobią wszystko, aby wyjazd do Tarnobrzega zakończyć z pierwszą wygraną poza Twierdzą Centrum. Zatem albo przełomowe zwycięstwo gości, albo przełomowa wygrana gospodarzy.

Ze znakomitej strony w ostatniej wygranej Siarki pokazał się Krzysztof Jakóbczyk. W niespełna 28 minut gry zanotował na swoje konto 21 punktów, zbiórkę i 2 asysty, będąc liderem swojej drużyny. Równie dobrze prezentował się amerykański silny skrzydłowy – Alex Welsh. Zdobył 17 oczek i 7 zbiórek. Na tę dwójkę obrona trzeciej ekipy w tabeli musi być szczególnie wyczulona.

Nie pomaga również fakt, że straciliśmy dwóch graczy rotacji. Niestety Kendall Gray i Rocky Trice nie pojechali z zespołem do Tarnobrzega, a to oznacza konieczność korzystania z krótszej rotacji. Jak dotąd gracze z Dąbrowy dobrze radzili sobie z wyzwaniem, ale trener nie chce przesilać zawodników już na tak wczesnym etapie rywalizacji. Liczymy, że na Siarkę wystarczą zasoby, jakimi na ten moment dysponuje.

Mecz zobaczycie za pośrednictwem Emocje TV! Starcie drużyn startuje od godziny 18:00. Zapraszamy także do sprawdzenia oferty naszego sklepu, w ramach poszukiwań prezentów zarówno na Mikołaja, jak i zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. 🙂