Drugie zwycięstwo i drugą „setkę” zaliczyli podopieczni Michała Dukowicza podczas okresu przygotowawczego do nowego sezonu Energa Basket Ligi. Tym razem dąbrowianie okazali się mało gościnni dla zawodników BK JIP Pardubice.

Pojedynek z rywalami zza naszej południowej granicy od początku stał pod znakiem ofensywy. Już w pierwszej kwarcie na naszym koncie były 32 „oczka”, a po 8 punktów mieli na swoim koncie Robert Johnson i Bryce Douvier.

Przespany początek drugiej kwarty – seria 13:3 dla BK JIP – sprawił, że rywale objęli prowadzenie 38:35. Sytuacje szybko uspokoili nasi obwodowi Amerykanie, którzy w krótkim czasie trafili trzykrotnie z dystansu. „Trójka” była jednak solidną bronią naszego zespołu w poniedziałek – pięć celnych rzutów zza łuku w trzeciej ćwiartce sprawiły, że nasza przewaga urosła do 21 punktów.

Pardubiczanie starali się wrócić – agresywna defensywa przysporzyła trochę problemów, ale rozkręcający się Iwan Wasyl (9 punktów w czwartej części) uspokoił ich zapędy. MKS wygrał ostatecznie 104:85.

Kolejny mecz kontrolny nasza drużyna rozegra w najbliższy piątek w Gliwicach na „Łabędziu”, gdzie zmierzy się z tamtejszym zespołem GTK. Początek o godzinie 17:00.

MKS Dąbrowa Górnicza – BK JIP Pardubice 104:85 (32:25, 19:18, 32:19, 21:23)

Punkty dla MKS-u: Robert Johnson 24, Bryce Douvier 17, Dominic Artis 15, Filip Put 13, Iwan Wasyl 11, Jakub Kobel 6, Radosław Chorab 6, Konrad Dawdo 5, Marek Piechowicz 5, Franciszek Bigaj 2.