Nasz skrzydłowy Michał Sitnik otrzymał powołanie do kadry Polski U23 na Mistrzostwa Świata koszykówki 3×3.

Gospodarzem turnieju będzie stolica Rumunii – Bukareszt, a mecze będą rozgrywane w kultowej Metropolitan Circus w dniach 5 – 9 października 2022r. Tegoroczne Mistrzostwa Świata  U23 to zaledwie trzecia tego typu impreza. Uprzednio turnieje finałowe dwukrotnie rozgrywano w Chinach w 2018 (Xi’An) – zwyciężyła Rosja pokonując Łotwę oraz w 2019 (Lanzhou) – ponownie najlepsza okazała się Rosja wygrywając z Ukrainą.

W tegorocznych mistrzostwach udział weźmie 20 zespołów podzielonych na 4 grupy. Dwie najlepsze ekipy poszczególnych grup awansują do ćwierćfinału i będą walczyć o tytuł mistrzowski.

Zgodnie z rankingiem FIBA Reprezentacja Polski została sklasyfikowana na 7. miejscu spośród wszystkich drużyn narodowych biorących udział w turnieju. Na pierwszym miejscu rankingu znajduje się Reprezentacja Mongolii z solidną przewagą nad drugą w kolejności Litwą.

Nasza reprezentacja będzie rywalizowała w ramach grupy C mierząc się z koszykarzami z Francji, Holandii, Ukrainy oraz Brazylii. Terminarz biało-czerwonych wygląda następująco:

  • 5,10.22 – 16:35 Polska vs Francja
  • 5,10.22 – 18:35 Polska vs Brazylia
  • 7,10.22 – 15:50 Polska vs Ukrainą
  • 7,10.22 – 18:15 Polska vs Holandią

Już teraz zapraszamy do śledzenia mistrzostw oraz dopingowania biało-czerwonych, a w szczególności naszego zawodnika – Michała Sitnika!

Mecze turnieju powinny być transmitowane na kanale YouTube:

https://youtube.com/c/FIBA3x3