Nasi reprezentanci koszykówki 3×3 w składzie Michał Sitnik, Adrian Bogucki, Mateusz Szlachetka oraz Michał Lis znakomicie zaprezentowali się na zakończonych Mistrzostwach Świata U23 zdobywając złoty medal

Biało-Czerwoni rywalizowali w grupie C z Francją, Brazylią, Ukrainą i Holandią. Fazę grupową zakończyli z bilansem 3 zwycięstw i 1 porażki (z Brazylią) co zagwarantowało im pierwsze miejsce w grupie. Polacy zdobywali średnio 20 pkt. na mecz i odnotowali jedno z najszybszych zwycięstw w turnieju pokonując Ukrainę 21:12 w 7:05 min. Fazę pucharową przeszli jak burza w ćwierćfinale pokonując reprezentację Chin 21:17, a następnie w półfinale pokazując swoją wyższość nad koszykarzami z Litwy – 21:18. W wielkim finale Biało-Czerwoni zmierzyli się z reprezentacją Serbii i po niesamowicie emocjonującym spotkaniu, zwyciężyli 21:20!

Do końcowego sukcesu reprezentacji Polski walnie przyczynił się nasz zawodnik Michał Sitnik, który w całym turnieju zdobył 17 pkt. i dzięki swoim imponującym warunkom fizycznym oraz atletyzmowi stanowił o sile Biało-Czerwonych.

Wielkie gratulacje dla naszego mistrza!

Złoci medaliści Mistrzostw Świata U23 w koszykówce 3×3

Michał Sitnik

Adrian Bogucki

Mateusz Szlachetka

Michał Lis

Sztab szkoleniowy:

Michał Hlebowicki – główny trener

Piotr Renkiel – asystent trenera

Marek Jędrzejewski – fizjoterapeuta

foto. fiba.basketball