W ramach obchodów 25-lecia MKS-u Dąbrowa Górnicza – do Naszego miasta przyjedzie Marcin Gortat wraz z Fundacją MG13! W tym roku Gortat Camp odbędzie się po raz dziesiąty i jednym z czterech miast będzie Dąbrowa Górnicza. Zapisy na to absolutnie wyjątkowe wydarzenie ruszają już dzisiaj!

Informacja prasowa Fundacji MG13:

I stało się! Czas leci nieubłaganie, i tak oto obchodzimy X, jubileuszową, Edycję Marcin Gortat Camp. W tym roku Campy są dla nas wyjątkowe, ponieważ będą poniekąd podsumowaniem 10 lat naszej działalności. Przeszliśmy długą drogę od roku 2008, kiedy to odbył się pierwszy, jednodniowy, Camp w Łodzi, a nagrodami dla uczestników były… banany. Od tego czasu odwiedziliśmy dziesiątki miast w Polsce, trenowało u nas tysiące dzieci, a nagrodami były: tablety, konsole, wyjazdy Finalistów Campów na mecze NBA. Zorganizowaliśmy 5 edycji super meczu „Gortat Team vs Wojsko Polskie“, w którym występowały największe gwiazdy sportu, muzyki, kina i dziennikarstwa! Odwiedzali nas też koledzy Marcina Gortata z NBA: Ryan Anderson, Jared Dudley, Chris Singleton, Otto Porter, Garrett Temple. Dzięki rozwijającej się współpracy z Ambasadą Amerykańską w Warszawie, mieliście okazję trenować z Bo Outlaw oraz Nicole Powell!

Jak będzie w tym roku?

X edycja Marcin Gortat Camp przyniesie nam sporo niespodzianek. Po pierwsze, Campy będą imprezą dwudniową i będą składały się z Campu dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo (dzień pierwszy) oraz standardowego Marcin Gortat Camp oraz JR NBA Clinic (dzień drugi).

Po drugie, odwiedzi nas rekordowa liczba zawodników z NBA. Poza Marcinem Gortatem, dołączy do Gortat Teamu 3 (słownie: TRZECH) aktywnych zawodników NBA! Nie zapomnijmy też o trenerach z NBA oraz JR NBA!

Po trzecie, finał Gortat Camp – Mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie, po raz pierwszy odbędzie się w rodzinnym mieście Marcina Gortata – w Łodzi! Jest to dla Marcina wyjątkowa okazja, by pokazać się przed rodziną i znajomymi!

W tym roku odwiedzimy:

– Powidz (jednostka wojskowa, nabór zamknięty – camp dla dzieci żołnierzy) – 19.07.2017
– Rumię – 21-22.07.2017
– Dąbrowę Górniczą – 24-25.07.2017
– Łódź – 26-27.07.2017
– Łódź – 30.07.2017 – Finał „Mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie”

Nie wiemy jeszcze kto przyjedzie z Marcinem Gortatem. Możemy się jednak spodziewać naprawdę interesujących gości zarówno koszykarzy, jak i trenerów. Jak co roku – wisienką na torcie będzie mecz Gortat Team vs. Wojsko Polskie, który w tym roku odbędzie się w Łodzi – rodzinnym mieście Marcina.

Finałem Campów będzie Wielki Mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie, który odbędzie się w już 30 lipca o godzinie 17:00 w ATLAS Arenie – jednej z największych hal widowiskowych w Polsce. W wielkim meczu charytatywnym zmierzą się dwie drużyny – reprezentanci Wojska Polskiego oraz drużyna z Marcinem Gortatem na czele. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, w przerwie meczu, dzieci będą walczyć o wyjazd do USA na mecz ligi NBA. Sportowa impreza po raz pierwszy odbędzie się w rodzinnym mieście Marcina Gortata.

Wielki Mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie to święto koszykówki oraz okazja do wyśmienitej zabawy dla całych rodzin. Mecze organizowane przez Fundację Marcina Gortata MG13 „Mierz Wysoko” to jedno z największych i najbardziej spektakularnych charytatywnych wydarzeń sportowych w Polsce. Dotychczasowe mecze obejrzało ponad 100 tysięcy widzów, a na parkiecie w rywalizacji udział wzięło ponad 50 gwiazd polskiego show biznesu i sportu – czytamy w informacji Fundacji MG13.

Bilety na wydarzenie są dostępne TUTAJ.

Zapisy na Marcin Gortat Camp 2017 ruszą 1 czerwca, a uczestnictwo w nich jest bezpłatne. Zapraszamy!

Poniżej znajdziecie wszystkie formularze – wystarczy kliknąć!

Formularz zgłoszeniowy MG Camp (9-13 lat)

Formularz zgłoszeniowy Jr. NBA Clinic (14-17 lat)

Formularz zgłoszeniowy Dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo