MKS Dąbrowa Górnicza szukał gracza, który wypełni lukę na obwodzie. Warunki dąbrowskiego zespołu zaakceptował popularny Roderick „Rocky” Trice, były zawodnik m.in. Energi Czarnych Słupsk i Śląska Wrocław.

Po wypuszczeniu najpierw Alexa Hamiltona, a następnie Charliego Westbrooka, zespół z Dąbrowy postanowił ściągnąć do siebie znanego polskiej publiczności Rocky’ego Trice’a. To rzucający obrońca, który może także grać na pozycji rozgrywającego. Wesprze zatem obwód w systemie Drażena Anzulovicia.

Zawodnik wkrótce pojawi się w Dąbrowie Górniczej i w pierwszej kolejności przejdzie testy medyczne, których wynik zadecyduje o zawarciu między stronami kontraktu. Ostatni sezon Amerykanin spędził w MHP RIESEN Ludwigsburg, gdzie występował także nasz rozgrywający – Kerron Johnson. Dla niemieckiej drużyny Rocky notował średnio 12 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty.

Wcześniej zawodnik występował w Energi Czarnych Słupsk i Śląsku Wrocław. Dla drużyny z Dolnego Śląska w rozgrywkach 2014/2015 zdobywał średnio 13 oczek, 5 zbiórek i 3 asysty trafiając 50% z gry i 34% z dystansu. Liczymy na to, że zaraz po przeprowadzeniu rutynowych badań poinformujemy o oficjalnym podpisaniu przez zawodnika kontraktu.