W dniach 22-24.03.2019r. w Rydze został rozegrany ostatni turniej ligi EYBL Dywizji B Juniorów U-17. Zespół MKS Dąbrowa Górnicza zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Odnosząc 4 zwycięstwa i 1 porażkę zajął 2 miejsce w turnieju. W końcowej klasyfikacji ligi EYBL MKS Dąbrowa Górnicza zajął 6 miejsce w stawce 16 zespołów. Po zmaganiach na arenie międzynarodowej przyszedł czas na rywalizację w Mistrzostwach Polski Juniorów U-18. W miniony weekend podopieczni trenera Wojciecha Wieczorka uczestniczyli w turnieju ćwierćfinałowym MP w Tarnobrzegu, gdzie zajęli 1 miejsce pokonując Twarde Pierniki Toruń 77:61, Siarkę Tarnobrzeg 80:61 oraz Gimbasket Wrocław 95:63. Tym samym nasz zespół awansował do półfinału rozgrywek, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 12-14.04.2019r. Rywalami MKS-u będą: Asseco Arka Gdynia, Biofarm Basket Junior Poznań oraz ŁKS Szkoła Gortata Łódź.
W najbliższy piątek do rywalizacji na szczeblu centralnym przystąpią kadeci, którzy wystąpią w turnieju ćwierćfinałowym MP w Jeleniej Górze, gdzie o awans do półfinału walczyć będą z miejscowymi Sudetami, UKS Gim 92 Ursynów Warszawa oraz TKM Włocławek.
Jako ostatni do rywalizacji w MP przystąpią młodzicy starsi. MKS Dąbrowa Górnicza w rozgrywkach strefowych zdobył tytuł Wicemistrza Śląska i w dniach 26-28.04.2019r. zagra w turnieju ćwierćfinałowym MP Młodzików Starszych U-14.

Wszystkim naszym zespołom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!