Przed nami ostatni mecz MKS-u Dąbrowa Górnicza w 2021 roku. Mecz szczególny, ponieważ przedświątecznym rywalem będzie GTK Gliwice.

W pierwszej odsłonie śląsko-zagłębiowskich derbów w tym sezonie MKS zanotował pewne zwycięstwo. W Arenie Gliwice podopieczni Jacka Winnickiego wygrali aż 95:67! Mimo to przed najbliższym starcie obie ekipy są bardzo blisko siebie w ligowej tabeli i po pierwszej części sezonu dzieli je tylko jedno zwycięstwo. MKS oprócz wygranej w Gliwicach pokonał HydroTruck Radom 78:75, King Szczecin 102:83, a w ostatniej kolejce Twarde Pierniki Toruń 98:92, natomiast GTK Gliwice wygrało 3 mecze (78:75 z Legią Warszawa, 110:70 z PGE Spójnia Stargard oraz 94:82 w Radomiu z Hydrotruckiem), jednak obecnie notują serię ośmiu porażek.

Bilans GTK i występy w ostatnich meczach nie mogą jednak zmylić dąbrowian! Przede wszystkim mecze derbowe rządzą się swoimi prawami i historia Derbów Województwa Śląskiego zna w ostatnich latach przypadki, gdy wyżej notowana drużyna przegrywała. Dodatkowo gliwiczanie są w trakcie małej rewolucji w składzie. W ostatnich tygodniach do składu dołączył chorwacki podkoszowy Kristijan Krajina, który w pierwszym meczu, w którym zagrał, pokazał się indywidualnie z dobrej strony (17 punktów, 8/9 z gry, 9 zbiórek).

Dobrym prognostykiem z perspektywy MKS-u powinien być ostatni mecz rozgrywany przez dąbrowian w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum. 19 grudnia MKS pokonał faworyzowanego przed spotkaniem lidera Energa Basket Ligi Twarde Pierniki Toruń. Wyróżnili się przede wszystkim Devyn Marble, który zdobył 28 punktów i został wybrany do najlepszej piątki minionej kolejki oraz Michał Nowakowski, który zdobył 21 punktów. Dla polskiego skrzydłowego był to najlepszy punktów wynik w barwach MKS-u oraz najlepszy w karierze od… 21 października 2017 roku.

[KUP BILET]

MKS Dąbrowa Górnicza – GTK Gliwice
23.12.2021 godz. 19:30
HWS Centrum, Dąbrowa Górnicza, Al. Róż 3

Skład GTK Gliwice:

Rozgrywający: Jabarie Hinds, Aleksander Wiśniewski
Rzucający: Aleksander Busz, Joshua Fortune, Karol Korczyk, Michał Podulka
Niski Skrzydłowy: Daniel Gołębiowski, Kacper Radwański
Silny Skrzydłowy:
Mikołaj Adamczak, Filip Put, Roberts Stumbris
Środkowy
: Damonte Dodd, Kristijan Krajina, Adam Ramstedt

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Devyn Marble (17.7) – Jabarie Hinds (16.1)
Zbiórki: Josip Sobin (5.7) – Roberts Stumbris (6.6)
Asysty:
Devyn Marble (4.9) – Jabarie Hinds (5.2)
Przechwyty: Devyn Marble (1.4) – Jabarie Hinds, Keyshawn Woods oraz Joshua Fortune (1)
Bloki: Josip Sobin (0.5) – Damonte Dodd (1)
EVAL: Devyn Marble (18) – Roberts Stumbris (15.7)