Domowym meczem z Polskim Cukrem Toruń koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza zakończą 2020 rok. Dla podopiecznych Alessandro Magro będzie to również okazja do osiągnięcia trzeciej wygranej z rzędu.

W pierwszym bezpośrednim starciu MKS wygrał 99:94. Bardzo dobrze zagrali wtedy Lee Moore (26 punktów, 11/16 z gry, 7 zbiórek, 6 asyst) oraz Andy Mazurczak (18 punktów, 6 asyst). Niestety pomimo zwycięstwa dąbrowska drużyna nie miała samych powodów do świętowania, ponieważ to właśnie w Toruniu kontuzji, która wykluczyła zawodnika na cały sezon, nabawił się Sacha Killeya-Jones. Mamy nadzieję, że tym razem obie drużyn zakończą spotkanie bez urazów.

Nasi najbliżsi rywale mają obecnie bilans 8-10, co daje im dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Ostatni mecz torunianie przegrali z Legią Warszawa 94:102, jednak we dwóch wcześniejszych meczach zwyciężyli (z GTK Gliwice 78:65 oraz z Kingiem Szczecin 102:83). Filarami Polskiego Cukru jest dwójka podkoszowych kadrowiczów – Damian Kulig oraz Aaron Cel. Nie można jednak zapominać o Donovanie Jacksonie. Amerykański rzucający zdobywa średnio 17.3 punktów na mecz i jest najlepszym strzelcem drużyny. Ważna będzie dobra obrona rzutów dystansowych oraz wykorzystanie własnego parkietu, ponieważ drużyna prowadzona przez Jarosława Zawadkę przegrała jak do tej pory wszystkie 8 spotkań na wyjeździe.

Skład Polskiego Cukru Toruń:

Rozgrywający: Michał Samsonowicz, Obie Trotter
Rzucający: Donovan Jackson, Jakub Kondraciuk, Keyshawn Woods, Marcin Wieluński
Niski Skrzydłowy: Bartosz Diduszko
Silny Skrzydłowy:
 Aaron Cel, Aleksander Perka
Środkowy
: Carlton Bragg Jr, Damian Kulig

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Lee Moore (18.2) – Donovan Jackson (17.3)
Zbiórki: Malcolm Rhett (7.5) – Aaron Cel (7.9)
Asysty: 
Lee Moore (6) – Obie Trotter (5.1)
Przechwyty: Lee Moore (2.2) – Obie Trotter (2.2)
Bloki: Malcolm Rhett (1) – Damian Kulig (1.4)
EVAL: Lee Moore (22.1) – Aaron Cel (20.4)