Po dwóch meczach domowych MKS wraca do podróży po Polsce i kolejnych wyjazdów. Na początek mecz w Bydgoszczy z tamtejszą Eneą Abramczyk Astorią, która ma taki sam bilans jak MKS.

Po poprzednim ligowym meczu wyjazdowym do Radomia, MKS Dąbrowa Górnicza rozegrał dwa spotkania przed własną publicznością. Niestety podopieczni Jacka Winnickiego odnieśli dwie porażki, najpierw po dogrywce z Polskim Cukrem Pszczółką Start Lublin, a następnie po bardzo ofensywnym spotkaniu z Argedem BM Stalą Ostrów Wielkopolski. Szczególnie w drugim meczu zdecydowanie lepiej wyglądała skuteczność dąbrowskich koszykarzy, którzy trafili 44% rzutów z dystansu. Poprawy wymaga jednak obrona, ponieważ strata 112 punktów nie może się już zdarzyć. Mimo to warto podkreślić indywidualny występ Filipa Małgorzaciaka, który zdobywając 18 punktów, zanotował swój najlepszy mecz na parkietach Energa Basket Ligi.

Nasz najbliższy przeciwnik, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, jest w podobniej sytuacji ligowej, jak MKS. Obie drużyny po 6 ligowych meczach legitymują się bilansem 2-4. Bydgoszczanie wygrali z Asseco Arką Gdynia oraz z dotychczasową rewelacją sezonu Grupą Sierleccy Czarni Słupsk. Co prawda trudno jednoznacznie wskazać lidera Astorii, ponieważ zawodnicy punktują średnio na zbliżonym do siebie poziomie, ale bardzo ciekawie zapowiada się podkoszowy pojedynek Łotysza Klavsa Cavarsa z Chorwatem Josipem Sobinem.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza
16.10.2021, godz. 17:30
Hala „Arena”, Bydgoszcz,  ul. Toruńska 59

Skład Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz:

Rozgrywający: Dominykas Domarkas, Karol Kutta, Andrzej Pluta
Rzucający: Michał Aleksandrowicz, Michał Chyliński, Paul Jorgensen
Niski Skrzydłowy: Kacper Grzelak, Michał Krasuski, Mateusz Zębski
Silny Skrzydłowy:
Alan Herndon, Jakub Nizioł, Dorian Szyttenholm
Środkowy
: Klavs Cavars, Patryk Kędel, Markus Loncar

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Mike Lewis II (17.3) – Paul Jorgensen oraz Klavs Cavars (11.3)
Zbiórki: D.J. Fenner oraz Milivoje Mijović (5.5) – Klavs Cavars (9.5)
Asysty:
Nic Moore (4) – Dominykas Domarkas (4.2)
Przechwyty: Nic Moore (1.3) – Mateusz Zębski (2.5)
Bloki: Josip Sobin (0.8) – Klavs Cavars (1.8)
EVAL: Mike Lewis II (15) – Klavs Cavars (17)