Wygrana we Włocławku przerwała fatalną passę MKS-u. Teraz czas udowodnić, że zwycięstwo nie było jednorazowym przypadkiem, a dąbrowska drużyna wraca na odpowiednie tory.

Wyjazd na mecz z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wielkopolski do łatwych na pewno nie będzie należał. Nasi najbliżsi przeciwnicy nie ukrywali aspiracji w walce o najwyższe cele. Gracze trenera Alessandro Magro są jednak podbudowani i zmotywowani. Zwycięstwo we Włocławku tchnęło w drużynę sporo sił i optymizmu oraz pozwala podejść do kolejnego meczu z czystą głową. Do wygranej z Anwilem drużynę poprowadził Lee Moore, który, tak jak w debiucie w zeszłym sezonie, otarł się o triple-double. Ważnym elementem były również rzuty zza łuku, które w końcu zaczęły wpadać w dużej ilości i z zadowalającą skutecznością. W Ostrowie Wielkopolskim należy kontynuować dobrą grę.

PRZEDMECZOWE WYPOWIEDZI

Michał Nowakowski  Mentalnie jest dużo łatwiej, ponieważ zeszło z nas ciśnienie i przełamaliśmy sporą serię porażek. Szkoda, że dopiero teraz, ponieważ wcześniej można było to zrobić, zabrakło nam troszkę szczęścia. Teraz w minionym meczu to szczęście było po naszej stronie. Wchodzimy teraz do następnego meczu z czystą głową i zamierzamy walczyć do upadłego.

Skład Arged BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski:

Rozgrywający: James Florence, Taurean Green, Marcin Pławucki
Rzucający: Marcin Dymała, Jakub Garbacz, Szymon Ryżek, Łukasz Wojciechowski
Niski Skrzydłowy: Chris Smith
Silny Skrzydłowy:
 Carl Lindbom, Jarosław Mokros, Dawid Rykowski
Środkowy
: Shawn King, Kamil Nawrot, Josip Sobin

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Sacha Killeya-Jones (18.7) – Jakub Garbacz (15.6)
Zbiórki: Sacha Killeya-Jones (9.1) – Josip Sobin (7.1)
Asysty: 
Lee Moore (5.7) – Taurean Green (5.6)
Przechwyty: Lee Moore (1.7) – Taurean Green (1.3)
Bloki: Sacha Killeya-Jones (1.7) – Shawn King (1.3)
EVAL: Sacha Killeya-Jones i Lee Moore (21.1) – Josip Sobin (14.3)