Hala w Starogardzie Gdańskim jest niezwykle trudnym terenem. Przed MKS-em Dąbrowa Górnicza drugi mecz wyjazdowy sezonu. Pierwszy zupełnie nie poszedł po myśli trenera Jacka Winnickiego, ale zawodnicy odkuli się i nabrali nowej energii w domu, pokonując Stelmet BC Zielona Góra. Z Polpharmą ma być zupełnie inaczej. Przekonamy się dzisiaj o godzinie 18:00.

SZANSE

Bartłomiej Wołoszyn na konferencji prasowej po meczu z mistrzem – mówił, że MKS musi być na parkiecie swego rodzaju pięścią, musi agresywnie uderzać w rywala i nie odpuszczać nawet na minutę. Dokładnie tego trener Jacek Winnicki będzie oczekiwał w pojedynku z Polpharmą Starogard Gdański. To drużyna grająca bardzo agresywnie, dlatego MKS również musi odpowiedzieć siłą. Tą samą, którą pokazał w ostatnim meczu w Hali Centrum.

D.J. Shelton jest jak na razie MVP sezonu ekipy z Zagłębia i to od jego formy będzie w dużej mierze zależała gra w ataku gości. Trener Winnicki potrzebuje solidnego meczu od swoich wysokich, ponieważ największą siłą Polpharmy są właśnie podkoszowi. Shelton wyglądał znakomicie w trzech meczach wygranych przez MKS u siebie, ale w Sopocie był poza swoim naturalnym rytmem. Wyjazd do Starogardu to także szansa dla niego. Do tej pory notował średnio 18 punktów i 10 zbiórek.

ZAGROŻENIA

Najskuteczniejszym zawodnikiem Polpharmy również jest silny skrzydłowy. Andrija Bojić ma za sobą bardzo dobry start rozgrywek i w dwóch zwycięstwach swojego zespołu, był postacią, od której zależało najwięcej. Trener Milija Bogićević wiele w swoim systemie uzależnił od gry wysokiego, dlatego zatrzymanie go może okazać się zadaniem numer jeden dla obrony MKS-u Dąbrowa Górnicza. Bojić w trzech meczach trafiał aż 71% z gry.

Na obwodzie z kolei funkcjonują weteran polskich parkietów – Marcin Flieger i zjawiskowy Joe Thomasson, który od startu sezonu jest bardzo ważnym elementem ataku Polpharmy. Notuje średnio 17 punktów i 4 asysty. To wszechstronny zespół, który również w tym sezonie będzie walczył o play-offy PLK. Wszystko zatem zapowiada bardzo interesujący pojedynek. Transmisja od 18:00 na Emocje.TV!