W miniony weekend MKS wygrał starcie ligowe i przełamał serię 3 porażek na początku sezonu. Teraz nadchodzi czas na pojedynek z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski i przełamanie kolejnej niekorzystnej passy dla graczy Jacka Winnickiego, ponieważ na ekstraklasowych parkietach MKS nie wygrał jeszcze z ostrowską drużyną.

SZANSE

MKS rozegrał z ostrowską drużyną sparing przy okazji przedsezonowych przygotowań. Doskonale spisał się wtedy Cleveland Melvin. Amerykański skrzydłowy zdobył wtedy aż 28 punktów, popisując się dobrą skutecznością z dystansu, a także szybko grą w stronę kosza. Obrona ostrowian miała z nim spory problem i nie potrafiła go powstrzymać bez faulu. Dąbrowska ofensywa na pewno będzie na niego liczyła.

Obok Melvina, oczy kibiców ponownie będą zwrócone na Treya Davisa. Rozgrywający poprowadził MKS do wygranej w minionym spotkaniu, po którym został uznany przez Energa Basket Ligę MVP tygodnia! Zdobył wtedy 25 punktów, rozdał 8 asyst, a statystyka EVAL wyniosła 30. Pokazał tym samym, że w najważniejszych momentach potrafi wziąć na swoje barki odpowiedzialność za wynik, ale widzi też, co dzieje się na boisku i nie ma problemów z kreowaniem pozycji rzutowych kolegom z drużyny.

ZAGROŻENIA

BM Slam Stal Ostrów Wielkpolski w bardzo dobrym stylu rozpoczął aktualny sezon. Trzy pierwsze spotkania zakończyły się zwycięstwami. Trudno wskazać w tej drużynie jednego zawodnika, który jest najważniejszą postacią, ale na pewno wyróżnia się środkowy Shawn King, czyli dobrze znany zawodnik na polskich parkietach. MVP sezonu 2016/17 ponownie jest czołowym zbierającym ligi. Jak typowy środkowy, King potrzebuje rozgrywającego, który potrafi dostarczać mu piłkę.

W kontekście rozgrywania na pierwszy plan wychodzi rezerwowy ostrowian – Daniel Szymkiewicz. Polak jest najlepszym asystującym, przechwytującym drużyny, a także ma najlepszy wynik drużyny w statystyce +/- (pokazuje różnicę punktów drużyny, gdy dany zawodnik jest na parkiecie). Pokazuje to, że w drużynie naszego najbliższego rywala trzeba uważać na każdego zawodnika.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski zawsze był wymagającym rywalem dla naszej drużyny. MKS-owi na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej nie udało się jeszcze z drużyną z Wielkopolski wygrać. Liczymy na to, że ta niekorzystna passa zostanie przerwana przy okazji najbliższego meczu. Łatwiej będzie to jednak osiągnąć z Waszym wsparciem, dlatego zapraszamy wszystkich do Hali „Centrum”. Bilety można zakupić na naszej stronie internetowej, klikając w zakładkę „BILETY”.

Mecz zostanie rozegrany w czwartek, 25 października, a rozpocznie się o godzinie 19:00. Ci, których zabraknie w dąbrowskiej Hali „Centrum”, będą mogli obejrzeć transmisję na portalu emocje.tv.