W niedzielę koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza zmierzą się w domowym pojedynku z Polpharmą Starogard Gdański. To oznacza, że do Hali Centrum powróci nasz dobry znajomy – Przemysław Szymański. Dąbrowianie spróbują się odkuć po ostatniej porażce w Zielonej Górze.

SZANSE

W bardzo dobrej formie jest Bartłomiej Wołoszyn. 31-letni skrzydłowy był znakomity w starciu z Zieloną Górą. Skończył zawody notując na swoje konto 22 punkty (8/10 FG, 3/5 3PT), 3 zbiórki i 2 asysty. Zatem wiele gry MKS-u sprowadzi się do tego, co drużynie po obu stronach zapewni doświadczony Wołoszyn. Wyrósł na prawdziwego lidera i w trudnej sytuacji jest dla trenera Jacka Winnickiego kołem ratunkowym.

Ekipa z Zagłębia miała przeszło tydzień na odpowiednie przygotowanie do pojedynku z Polpharmą Starogard Gdański. To także okres, który pomógł doleczyć wszystkie mniejsze urazy. Na parkiecie w Zielonej Górze ekipa zostawiła dużo energii, ale przeciwnik ostatecznie był za mocny. Podczas niedzielnego starcia w Hali Centrum, wsparciem koszykarzy zapewne będą także kibice z Dąbrowy.

ZAGROŻENIA

W pierwszym meczu pomiędzy drużynami, Polpharma wygrała z MKS-em po bardzo dobrej czwartej kwarcie, w której całkowicie odcięli MKS od zdobywania punktów i narzucili własne tempo. Te pozwoliło im zbudować wysoką przewagę. Zespół dysponuje bardzo mocnym obwodem, który stwarza przewagę w trudniejszych momentach. W wygranym meczu z Rosą Radom, Joe Thomasson zanotował 16 punktów i 5 asyst.

Polpharma w meczu z Rosą pewnie wygrała na własnym parkiecie 89:71. Zatem do Dąbrowy przyjeżdżają będąc w mocnej dyspozycji, choć było to dopiero ich pierwsze zwycięstwo w ostatnich czterech meczach. Z bilansem 11-10 są na 10. miejscu w tabeli PLK i zapewne do samego końca będą liczyć się w walce o play-offy. Jutro swój pierwszy mecz po powrocie do DG zagra Przemek Szymański. Bilety na jutrzejsze starcie w Hali Centrum ciągle w sprzedaży.