MKS Dąbrowa Górnicza nie zawodzi na własnym parkiecie, ale przeciwko tak nieprzewidywalnej drużynie, jaką jest Trefl Sopot, cały czas trzeba się mieć na baczności. Już jutro podopieczni trenera Drażena Anzulovicia zmierzą się w kolejnym meczu Polskiej Ligi Koszykówki i powalczą o drugie z rzędu zwycięstwo w Hali Centrum.

SZANSE

W znakomitej dyspozycji jest nasz kapitan – Piotr Pamuła. W starciu przeciwko Rosie Radom to właśnie on wziął na swoje barki odpowiedzialność i w drugiej połowie podejmował decyzje oraz trafiał rzuty, które okazały się kluczowe dla losów pojedynku. Postawa zawodnika, któremu tak bardzo ufa trener Anzulović zawsze ma duży wpływ na to, jak prezentuje się cały zespół. Ostatni mecz Piotrek skończył z dorobkiem 16 punktów, 5 zbiórek i 3 asyst. Został także wybrany do najlepszej piątki kolejki przez portal Sportowe Fakty.

Poprzednich kilka dni było dla zespołu znacznie łagodniejszych pod kątem zdrowia graczy. Przed spotkaniem z Rosą trener Anzulović miał spory problem, bo wielu z jego zawodników poddało się albo chorobie, albo drobniejszym urazom. Na mecz z Treflem do rotacji powinien wrócić Witalij Kowalenko, który jest kluczowym dla całej układanki MKS-u elementem. Nawiasem mówiąc, przygotowujemy pewną niespodziankę związaną z tym zawodnikiem.

Hala Centrum wyraźnie sprzyja MKS-owi i to bardzo dobre informacje. Gdy drużyna jest w stanie uczynić z własnego parkietu twierdzę, to każdy kolejny rywal przyjeżdża ze świadomością tego, że przed nim niezwykle trudna rywalizacja. Udało się tym zaskoczyć mistrza i wicemistrza kraju, teraz czas na drużynę z bardzo mocnym charakterem. Zawodnicy z Dąbrowy nie ukrywają mimo wszystko, że ich sukces to w dużej mierze efekt wsparcia fanów.

ZAGROŻENIA

Kluczowy dla losów starcia może być pojedynek pomiędzy Kerronem Johnsonem i Anthonym Irelandem. Kreator gry Trefla Sopot rozgrywa bardzo dobry początek sezonu. Po siedmiu meczach notuje na swoje konto średnio 16 punktów, 3,1 asysty i 3,1 zbiórki. Wiele razy to od postawy Amerykanina zależą wyniki zespołu znad morza. To zwiastuje spore wyzwanie zarówno w obronie, jak i w ataku dla naszego rozgrywającego.

W poprzednim starciu sopocian, oprócz Irelanda z bardzo dobrej strony pokazał się również grający na pozycjach rzucającego obrońcy i niskiego skrzydłowego Piotr Śmigelski. Zawodnik wygrane przez Trefl spotkanie z Polpharmą Starogard Gdański zakończył z dorobkiem 18 punktów, 9 zbiórek i 2 asysty, trafiając 5 z 8 rzutów z gry. 27-latek wkroczył właśnie w potencjalnie najlepszy okres swojej kariery, więc jego wkład w grę drużyny Zorana Marticia jest niezwykle istotny.

Kolejny bezpośredni pojedynek może wywiązać się pomiędzy Jeremiah Wilsonem i bardzo doświadczonym Filipem Dylewiczem. Weteran PLK ciągle grozi bez względu na formę ofensywy sopocian, dlatego Wilson będzie potrzebował szczelnej obrony, aby wygrać starcie z Polakiem. Amerykanin chorował w poprzednim tygodniu i opuścił kilka dni treningu. Ostatnie dni poświęcił na powrót do optymalnej formy. Trefl w swoich trzech wyjazdowych starciach wygrywał dwa razy.

Bilety ciągle w sprzedaży! 

Informacja dodatkowa:

Olimpiady Specjalne Polska zainaugurowały polską edycję XIII Europejskiego Tygodnia Koszykówki. Od 26 listopada do 4 grudnia 2016 roku trwać będzie największe na świecie wydarzenie, promujące koszykówkę wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną. W zawodach sportowych weźmie udział 19 tysięcy zawodników, którzy zagrają na parkietach 35 krajów Europy. Wydarzeniu patronuje Międzynarodowa Federacja Koszykówki FIBA oraz Euroleague Basketball, liga najlepszych zespołów koszykarskich. W Polsce Europejski Tydzień Koszykówki wspierają Polski Związek Koszykówki, Polska Liga Koszykówki i Basket Liga Kobiet. Polski ruch Olimpiad Specjalnych honorowym patronatem objęła Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

Przed meczami 8. kolejki PLK i 9. kolejki BLK, od 25 listopada do 1 grudnia, zawodnicy Olimpiad Specjalnych, wyjdą na parkiety razem z koszykarkami i koszykarzami i zostaną przedstawieni publiczności. Profesjonalni koszykarze przed meczami zaprezentują się widowni w koszulkach Olimpiad Specjalnych i w ten sposób uhonorują zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. A w przerwach przed trzecią kwartą koszykarze Olimpiad Specjalnych pokażą próbkę swoich umiejętności.

Więcej na oficjalnym Facebooku organizacji.