Pierwsze dwa spotkania MKS-u w tym sezonie zakończyły się porażkami w ostatnich minutach. Teraz czas na pierwsze starcie na własnym parkiecie, przed własną publicznością, która zawsze potrafiła pozytywnie nakręcać dąbrowskich koszykarzy.

SZANSE

Zawodnicy Jacka Winnickiego rozegrają pierwszy mecz w Hali Centrum w tym sezonie. W minionych dwóch latach w pojedynkach przed własną publicznością MKS notuje bilans 27-7! Wszyscy na pewno nadal liczą na utrzymanie tego trendu i rewanż, ponieważ w minionym sezonie Polpharma była jedną z nielicznych drużyn, która w Dąbrowie Górniczej zdołała wygrać.

Obie drużyny rywalizowały już ze sobą, przy okazji spotkania towarzyskiego. Co prawda, sparingi rządzą się swoimi prawami i nie wynik, a egzekwowanie założeń taktycznych jest w nich najważniejsze, to jednak należy zwrócić uwagę, jak dobrze zagrał wtedy Mathieu Wojciechowski, który zanotował 17 punktów i bardzo dobrze sobie radził, rozrywając defensywę starogardzian.

ZAGROŻENIA

Kociewskie Diabły doskonale weszły w sezon 2018/19 pokonując na własnym parkiecie Miasto Szkła Krosno aż 105:77. Pokazali tym samym nie tylko znakomitą ofensywę, ale też bardzo dobrą obronę, która zatrzymała rywali na zaledwie 37.7% skuteczności z gry. Polpharma bazuje przede wszystkim na Amerykańskim duecie. Justin Bibbins oraz Tre Bussey, przy okazji przedsezonowego sparingu zdobyli łącznie 44 punkty, a w pierwszym ligowym meczu 40. Bibbins, który debiutuje w zawodowej koszykówce, jest filigranowym rozgrywającym, jednak jego wzrost (170 cm) nie przeszkadza mu znajdywaniu dogodnych pozycji rzutowych i wejściach pod kosz.

Wśród krajowej rotacji trenera Artura Gronka należy przede wszystkim zwrócić uwagę na dwudziestoletniego Daniela Gołębiowskiego, który wraz z naszym zawodnikiem Kubą Koblem zdobył złoto na tegorocznych Mistrzostwach Europy U20 dywizji B. Polak w najwyższej klasie rozgrywkowej prezentuje się od zeszłego sezonu i gra bez żadnych kompleksów dla, często bardziej doświadczonych, rywali.

Istnieje jeszcze możliwość zakupu biletów na to spotkanie. Aby tego dokonać, należy na wejść w zakładkę „BILETY” na naszej stronie internetowej.

Osoby, które nie będą w stanie pojawić się w Hali Centrum, będą mogły obejrzeć spotkanie na portalu emocje.tv. Start meczu o godzinie 15:00.