Z racji przełożonego spotkania 30. kolejki MKS rozegrał już pierwsze ligowe starcie sezonu 2018/19, ale oficjalna inauguracja będzie miała miejsce jutro. Derbowe starcie z gliwickim GTK na pewno będzie bardzo elektryzujące, dlatego zachęcamy wszystkich kibiców do gliwickiej Areny.

SZANSE

Wyciąganie wniosków po jednym ligowym spotkaniu jest na ogół ryzykowne, jednak tak samo, jak w spotkaniach towarzyskich, we wtorkowym starciu w Zielonej Górze najbardziej wyróżniali się Trey Davis oraz Cleveland Melvin. Obaj, szczególnie w pierwszej bardzo udanej połowie, napędzali grę drużyny, a Davis zanotował double-double. Trochę w cieniu ofensywnych poczynań tej dwójki był trzeci gracz z USA – Ben Richardson. Debiutant w profesjonalnej koszykówce zaprezentował się dobrze w obronie, notując aż 8 przechwytów! Nie można też zapomnieć o bardzo dobrym występie Szymona Łukasiak, który zdobywając 19 punktów, wykręcił swój najlepszy wynik na parkietach PLK.

ZAGROŻENIA

Drużyna z Gliwic również ma za sobą pierwszy oficjalny mecz sezonu. We wtorek drużyna Pawła Turkiewicza wygrała 98:80 z KK Sencur w ramach Alpe Adria Cup. Podobnie jak w MKS-ie, o sile gliwiczan w głównej mierze decydują Amerykanie. Trio Myles Mack, Damonte DoddRiley LaChance zanotowało łącznie 48 punktów i rozdało 15 asyst, mimo że każdy z tych zawodników spędził na parkiecie po około 20 minut. Szczególną uwagę należy zwrócić na sytuację pod koszem, gdzie wspominany Dodd, wraz z Dawidem Słupińskim bardzo dobrze zbierają piłki, również na atakowanej tablicy. Problem ze zbiórkami MKS miał już w starciu ze Stelmetem i GTK na pewno będzie również chciało zaskoczyć dąbrowian w tym elemencie gry.

Mecz zostanie rozegrany w Gliwicach. Wszystkich, którzy nie mają jeszcze biletów na to spotkanie, a chcieliby wspierać naszą drużynę, zapraszamy do zakupu biletówJak podaje gliwicka drużyna, dla kibiców MKS-u będzie sektor A!

Osoby, które nie będą w stanie pojawić się w Arenie Gliwice, będą mogły obejrzeć spotkanie na portalu emocje.tv. Start meczu o godzinie 17:00.