Dzięki świetnej pierwszej połowie pokonaliśmy drużynę z Krosna. Mimo słabszej gry w drugiej części ta wygrana bardzo cieszy, gdyż zespół zrobił kolejny ważny krok w kierunku gry w fazie play-off rozgrywek.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MIASTO SZKŁA KROSNO 96:86

Po znakomitej pierwszej kwarcie wygranej aż 36:18 w zespole pojawiło się rozprężenie – nasz przeciwnik ocknął się w drugiej połowie i w pewnym momencie zniwelował przewagę do zaledwie 4 punktów. Dzięki celnym rzutom z dystansu Aarona Broussarda i Piotra Pamuły odzyskaliśmy kontrolę nad meczem i pokonaliśmy Miasto Szkła 96:86. Ta wygrana przybliża nas w znacznym stopniu do gry w playoffach – obecny bilans MKS-u to 17 zwycięstw i 10 porażek, co na ten moment daje 5. miejsce w tabeli.

W spotkaniu z Miastem Szkła znakomicie spisał się Aaron Broussard, który na swoim koncie zapisał 28 punktów (5/9 za 3), 9 asyst, 4 zbiórki i 2 przechwyty. Po raz kolejny okazałe double-double zanotował DJ Shelton – autor 23 punktów i aż 17 zbiórek. MKS trafił w tym spotkaniu aż 18 rzutów za 3 przy skuteczności 54% i zanotował aż 24 asysty.

Kolejny mecz już w następną sobotę – 31 marca, kiedy to w Hali Centrum podejmować będziemy Legię Warszawa.