Rozwiązał się worek z kontraktami! Kolejnym nowym graczem jest 26-letni Amerykanin Elijah Wilson.

Elijah Wilson to mierzący 193 centymetry rzucający, który poprzedni sezon spędził w holenderskim Heroes Den Bosch. Notował tam średnie statystyk na poziomie 16.6 punktów, 1.3 asysty, 3.4 zbiórek i 0.9 przechwytu na mecz. Trafiał 47.2% rzutów z gry (42.3% rzutów za trzy) oraz 87.8% rzutów wolnych.

Nasz nowy zawodnik koszykarsko wychowywał się na uczelni Coastal Carolina. W swojej czteroletniej uniwersyteckiej karierze zdobywał średnio 13.4 punktów na mecz, dwukrotnie będąc najlepszym strzelcem swojej drużyny. Europejską karierę Wilson rozpoczął w Austrii. Najpierw grał w Raiffeisen Flyers Wels, skąd trafił do Kapfenberg Bulls. Z tą drużyną w sezonie 2018/19 zdobył mistrzostwo Austrii oraz został uznany MVP finałów.

26-latek nie ukrywa, że jednym z powodów przyjścia do MKS-u jest trener Alessandro Magro – Rozmawiając z trenerem Magro, przekonał mnie do sztabu trenerskiego i całej organizacji. Myślę, że nawiązaliśmy dobry kontakt, pomimo krótkiej rozmowy.

– Uważam, że ten klub dobrze do mnie pasuje. Nie mogę się doczekać, bycia częścią zespołu w tym sezonie – dodał zawodnik.

Elijah Wilson jest naszym drugim graczem, podpisanym na sezon 2020/21. Oprócz niego ważny kontrakt ma Ivan Karačić. Kolejne informacje transferowe,  jeszcze w tym tygodniu.