Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza rozegrali pierwszy sparing przed sezonem 2020/21. Grając w niepełnym składzie (nie zagrali Andy Mazurczak, Patryk Wieczorek, Ivan Karačić, Lee Moore i Elijah Wilson) przegrali z GTK Gliwice 59:79. Spotkanie pokazało, nad czym dąbrowianie powinni pracować.

Spotkanie w pierwszej kwarcie było wyrównane. Często zmieniało się prowadzenie, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Widoczny był jednak brak rozgrywającego w składzie dąbrowian, ponieważ zanotowali oni aż 8 strat w pierwszej kwarcie, przy zaledwie jednej rywali. Mimo to MKS prowadził przez prawie połowę kwarty, ponieważ zawodnicy trenera Alessandro Magro trafiali swoje rzuty ze skutecznością równą 61.5%. Wszystko zmieniło się jednak w drugiej ćwiartce spotkania. Gliwiczanie zaczęli budować przewagę, dobrą kwartę zagrał Daniel Gołębiowski (10 punktów w 6:30 minuty), a rzuty MKS-u przestały wpadać do kosza (tylko 4 celne rzuty na 14 prób).

Druga połowa nie przyniosła wielkiej zmiany obrazu gry. Gospodarze wykorzystywali błędy MKS-u, który miał problem ze zdobywaniem punktów. Poderwać swoich kolegów próbowali Mikołaj Ratajczak (5 punktów w kwarcie) oraz Marek Piechowicz (4 punkty i 2 asysty), ale było to za mało na GTK, które kontrolowało grę. Część strat dąbrowianie odrobili w ostatniej kwarcie, przede wszystkim za sprawą Sachy Killeya-Jonesa, który zdobył w niej 11 punktów i obok Michała Nowakowskiego był najskuteczniejszym graczem MKS-u.

Pierwszy sparing dał trenerowi Alessandro Magro i jego asystentom materiał do analizy. Kolejne mecze towarzyskie już w tym tygodniu. W środę o godzinie 17:30 zagramy kolejny mecz w Gliwicach z GTK, a w sobotę zmierzymy się we Wrocławiu ze Śląskiem.

GTK Gliwice – MKS Dąbrowa Górnicza 79:59 (24:19, 24:10, 19:13, 12:17)

GTK Gliwice: Terry Henderson 17, Daniel Gołębiowski 15, M.J. Rhett 14, Szymon Szymański 12, Mateusz Szlachetka 6, Bartosz Majewski 6, Mikołaj Adamczak 4, Kacper Radwański 2, Łukasz Diduszko 2, Norbert Maciejak 1, Stanisław Heliński 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Sacha Killeya-Jones 17, Michał Nowakowski 15, Mikołaj Ratajczak 9, Marek Piechowicz 7, Manu Tchicaya 4, Michał Kroczak 3, Jakub Motylewski 2, Przemysław Paduch 2, Franciszek Bigaj 0, Konrad Dawdo 0