AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice potwierdził swoją nieprzeciętną formę z obecnego sezonu oraz aspiracje do awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy i pewnie pokonał nasz MKS II.

Praktycznie od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego spotkanie rozgrywane w dąbrowskiej hali Centrum im. Zygmunta Cybulskiego, toczyło się pod dyktando gości z Katowic. Podopieczni trenera Łukasza Sczypki kontrolowali przebieg spotkania i dyktowali swoje warunki rywalom. Dość powiedzieć, że już po dwóch kwartach ich przewaga wynosiła 30 pkt. Po raz kolejny w tym sezonie akademicy z Katowic udowodnili swoje niewątpliwe atuty ofensywne. Z dużą łatwością wypracowywali kolejne dogodne pozycje rzutowe, które egzekwowali z bardzo przekonującą skutecznością na poziomie 61 % rzutów z gry. Zdołali zupełnie zdominować strefę podkoszową i z „pomalowanego” zdobyli, aż 80 pkt.! Nasi koszykarze choć starali się podjąć rękawicę rzuconą przez faworyzowanego rywala, nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki. Trener Wojciech Wieczorek starał się szukać okazji do zdobycia punktów na obwodzie, lecz skuteczność rzutów z dystansu na poziomie 20 % (5 z 25 rzutów za 3 pkt.) nie mogła w żaden sposób odwrócić losów meczu. Goście z Katowic pokazali swoją wyższość praktycznie w każdym aspekcie koszykarskiego rzemiosła, a ich atrakcyjna dla oka gra przyniosła im powodzenie. Trener Szczypka zdecydował się desygnować do gry całą dwunastkę koszykarzy, których przywiózł do Dąbrowy Górniczej i choć wszyscy zawodnicy AZS-u zaprezentowali się nader korzystnie, to należy wyróżnić duet Tomasz Krzymiński – Łukasz Kłaczek, który łącznie zdobył, aż 47 pkt!, rzucając odpowiednio 26 pkt. i 21 pkt. Krzymiński dodatkowo zakończył mecz kompletując double-double po tym jak do swojej pokaźnej zdobyczy punktowej dołożył 11 zbiórek. Po naszej stronie na wyróżnienie i wyrazy uznania zasłużył bez wątpienia niezawodny Dawid Boryka. Pomimo wyraźnej przewagi po stronie przeciwnika nasz kapitan podczas 31 minut spędzonych na parkiecie walczył jak tylko mógł, aby odgryźć się rywalom. Jego bezpardonowe penetracje strefy podkoszowej spowodowały, iż wymusił 11 fauli i 17 krotnie stawał na linii rzutów wolnych. Jego wysiłki zakończyły się zdobyciem pokaźnej liczby punktów – 24.

MKS II Dąbrowa Górnicza – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 70:121 (14:22; 16:38; 27:28; 13:33)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Dawid Boryka – 24 pkt., Kamil Wójciak – 11 pkt., Karol Tokarz – 8 pkt., Kacper Margiciok – 7 pkt., Robert Misiak – 5 pkt., Jakub Wojdała – 4 pkt., Kacper Indyk – 3 pkt., Brajan Płatek – 3 pkt., Maksymilian Buszka – 3 pkt., Adam Kępski – 2 pkt., Mateusz Skrzypek – 0 pkt., Stanisław Pelz – 0 pkt.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice: Tomasz Krzymiński – 26 pkt., Łukasz Kłaczek – 21 pkt., Jakub Nowak – 15 pkt., Piotr Karpacz – 14 pkt., Jakub Stróżczyk – 10 pkt., Sebastian Wojciechowski – 9 pkt., Michał Chudzik – 9 pkt., Marcel Mroczek – 4 pkt., Łukasz Lewiński – 4 pkt., Marcin Salamonik – 4 pkt., Karol Leszczyński – 3 pkt., Kliti Xharavina – 2 pkt.