Do drużyny MKS-u Dąbrowa Górnicza na kolejny sezon dołączy wychowanek Washington State Cougars – D.J. Shelton. 26-letni skrzydłowy zdążył zaprezentować się z bardzo dobrej strony na europejskich parkietach. Czas, by pokazał na co go stać także w naszej rodzimej PLK.

D.J. Shelton jest urodzonym Kalifornijczykiem. Spędził trzy lata z Washington State Cougars – drużyną grającą w pierwszej dywizji NCAA. W swoim ostatnim sezonie na parkietach ligi uniwersyteckiej notował średnio 10,1 punktu i 9,6 zbiórki trafiając 40% z gry. Natomiast pierwszy profesjonalny sezon spędził w Belgii, gdzie występował dla Kangoeroes Basket Willebroek.

Rok później przeniósł się do Turcji, by zasilić Akhisar Belediyespor. W tym samym sezonie (2015/2016) grał również dla drużyny z włoskiej Serie A – Victoria Libertas Pesaro. Rozgrywki 2016/2017 spędził w głównej mierze z BC Rilski Sportist – zespole z Bułgarii. W 23 meczach notował średnio 19 punktów i 10 zbiórek trafiając 52% rzutów za dwa i 32% z dystansu.

Za kilka tygodni pojawi się w Dąbrowie Górniczej, by zasilić rotację trenera Jacka Winnickiego. Serdecznie witamy go w naszej koszykarskiej rodzinie i wierzymy, że spełni pokładane w nim oczekiwania.

Zobacz także: Jacek Winnicki trenerem MKS-u!