Michał Nowakowski podpisał kontrakt z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Jest to pierwszy Polak w składzie na sezon 2020/21.

Nasz nowy zawodnik to 32-letni doświadczonych na polskich parkietach silny skrzydłowy, który mierzy 202 centymetry. Jego poprzednim klubem była Enea Astoria Bydgoszcz. Zdobywał w niej średnio na mecz 10 punktów, 3.1 zbiórki i 1 asystę grając po 25:01 minut. Nowakowski zadebiutował w Polskiej Lidze Koszykówki w sezonie 2009/10 krótkim epizodem w barwach Polonii 2011 Warszawa, a od sezonu 2011/12 zadomowił się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Najpierw reprezentował barwy AZS-u Politechnika Warszawa, następnie grał w Enerdze Czarnych Słupsk, Kingu Szczecin, Anwilu Włocławek i BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.

W sezonach 2012/13 i 2013/14 był liderem skuteczności za 3 w lidze. Drużynowo jego największe sukcesy to Mistrzostwo Polski w 2018 roku, brązowy medal Mistrzostw Polski w 2015 roku oraz zwycięstwo w Pucharze (2019) i Superpucharze Polski (2017).

Jak mówi sam zawodnik, powodem przyjścia był trener Alessandro Magro – Do przyjścia do drużyny skłonił mnie trener Magro. Odbyłem z nim kilka rozmów telefonicznych i bardzo spodobała mi się jego wizja i to, co chce przekazać i prezentować, przekonało mnie do tego, że chciałbym z nim współpracować w przyszłym sezonie.

Myślę, że to będzie bardzo fajny sezon, bo patrząc na tych obcokrajowców, których trener ściągnął, Polaków, o których mi opowiedział, że mają być i do tego Robert Skibniewski jako asystent i sam trener, to powiem, że wygląda to naprawdę obiecująco – dodał Michał Nowakowski.

Michał Nowakowski jest pierwszym Polakiem, który podpisał kontrakt na sezon 2020/21. Oprócz niego w składzie są Elijah Wilson i Ivan Karacić. Kolejne informacje transferowe już w najbliższych dniach.