Asseco Arka Gdynia jest w niemałym kryzysie, co potwierdza seria 8 porażek. Mimo to nie wolno ich lekceważyć, a koncentracja przez pełne 40 minut będzie kluczowa.

Gdynianie sezon rozpoczęli w dobrym stylu. Drużyna, która przed sezonem była przez wielu skreślana z walki o jakiekolwiek wyższe cele niż utrzymanie, zdołała awansować do Pucharu Polski. Runda rewanżowa jest jednak w ich wykonaniu bardzo słaba. Koszykarze prowadzeni obecnie przez Piotra Blechacza nie wygrali w niej ani jednego spotkania, a mecze przegrywają średnio różnicą aż 25 punktów! Duży, jak nie kluczowy, wpływ miały na to kontuzje. Nieobecni są dwaj liderzy drużyny – Przemysław Żołnierewicz oraz Krzysztof Szubarga, a sporo meczów opuścili już także Mikołaj Witliński, czy Igor Wadowski.

Problemy z urazami spowodowały zmiany w gdyńskim składzie. Na zasadzie „wymiany” z Kingiem Szczecin do klubu trafił Jakub Kobel (w drugą stronę poszedł Wojciech Czerlonko), powrócił Michał Kołodziej oraz zrezygnowano z pełni polskiego składu i podpisano chorwackiego rozgrywającego Karlo Vragovica. Zmiana miała miejsce również na ławce trenerskiej, gdzie Przemysława Frasunkiewicza zastąpił wspominany już Piotr Blechacz.

Mimo wszystko niezwykle istotna będzie koncentracja przez 40 minut. Dąbrowianie muszą mieć w pamięci pierwsze bezpośrednie spotkanie. Wtedy MKS prowadził nawet szesnastoma punktami, ale ostatecznie mecz przegrał 76:85. Wtedy bardzo dobry mecz okraszony double-double zagrał Mikołaj Witliński (18 punktów, 11 asyst), a głównym autorem powrotu był Filip Dylewicz (16 punktów). Uważać należy również na Bartłomieja Wołoszyna, który w obecnym miesiącu dwukrotnie zdobywał ponad 20 punktów (28 punktów vs GTK Gliwice; 22 punkty vs Legia Warszawa).

Problemy z koncentracją i utrzymaniem przewagi przez MKS widoczne były również przy okazji spotkania poprzedniej kolejki, kiedy to w trakcie ostatnich 6 minut meczu gracze prowadzeni przez Alessandro Magro stracili 18-punktową przewagę. Jest to na pewno jeden z głównych elementów do poprawy dąbrowian przed nadchodzącymi meczami.

Skład Asseco Arki Gdynia:

Rozgrywający: Mateusz Kaszowski, Jakub Kobel, Krzysztof Szubarga, Karlo Vragovic
Rzucający: Marcin Kowalczyk, Michał Pluta, Igor Wadowski, Przemysław Żołnierewicz
Niski Skrzydłowy: Marcin Malczyk, Bartłomiej Wołoszyn
Silny Skrzydłowy:
 Filip Dylewicz, Michał Kołodziej, Łukasz Walkowiak
Środkowy
: Adam Hrycaniuk, Mikołaj Witliński

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Lee Moore (18.6) – Przemysław Żołnierewicz (16.2)
Zbiórki: Lee Moore (6.3) – Adam Hrycaniuk (6.9)
Asysty: 
Lee Moore (6.2) – Krzysztof Szubarga (5.1)
Przechwyty: Lee Moore (1.9) – Krzysztof Szubarga (1.8)
Bloki: Malcolm Rhett (0.6) – Mikołaj Witliński (0.3)
EVAL: Lee Moore (22.1) – Przemysław Żołnierewicz (15.6)