Szanowni Kibice,

Z uwagi na pojawiające się w mediach doniesienia, związane z nieobecnością Alonzo Verge’a w ostatnim spotkaniu pragniemy poinformować o fakcie odsunięcia zawodnika od zespołu na wniosek Sztabu Szkoleniowego, który został zaakceptowany przez Zarząd MKS Dąbrowa Górnicza. Zawodnik nie bierze udziału w treningach zespołu, a także do odwołania nie będzie uczestniczyć w meczach.

Sytuacja związana z postawą Alonzo od kilku tygodni niezmiennie budzi emocje, natomiast Klub jako organizacja robił wszystko, by nie doszło do jej większej eskalacji. Pomimo dobrej woli naszej organizacji i wielu rozmów Gracz nadal nie respektował swoich obowiązków, związanych z podejściem do treningów czy też pozaboiskowych aktywności, do których zobowiązuje go kontrakt, co finalnie doprowadziło do odsunięcia go od składu przed meczem przeciwko Spójni Stargard. Niestety w świetle nieprawdziwych doniesień, związanych z nieuzasadnionymi wypowiedziami reprezentującego zawodnika w Polsce Pana Arkadiusza Brodzińskiego pragniemy poinformować, że MKS Dąbrowa Górnicza nie zalega z płatnościami wobec Zawodnika, a wszelkie zobowiązania były regulowane terminowo. Wynagrodzenie gracza dwukrotnie zostało pomniejszone w związku z sytuacjami naruszającymi warunki kontraktu, co zostało zaakceptowane i potwierdzone przez jego Reprezentanta. Nie możemy przejść do porządku dziennego z przejawami braku profesjonalizmu, jakie obecnie stara się tuszować Agent zawodnika, obciążając Klub niezgodnymi z prawdą twierdzeniami. Liczymy, że w najbliższych dniach wyjaśni się przyszłość Alonzo, o czym postaramy się jak najszybciej poinformować za pomocą oficjalnych źródeł.