MKS Dąbrowa Górnicza odkuł się za porażkę z Miastem Szkła Krosno, pewnie pokonując drużynę z Czech – BK NH Ostrawa 77:61. W drużynie gospodarzy wyróżniał się Maciej Kucharek, który otrzymał od trenera Jacka Winnickiego szanse i spędził na parkiecie 25 minut. W tym czasie nasz skrzydłowy zanotował 23 punkty trafiając 6/8 z gry,w tym 2/4 z dystansu. Potwierdził, że może być solidnym wsparciem z ławki zespołu.

Dąbrowianie przegrali pierwszą kwartę 14:18, ale w każdej kolejnej budowali swoją przewagę prezentując skuteczniejszą koszykówkę. Od gry zostali odsunięciu zarówno Aaron Broussard, jak i Paulius Dambrauskas. Jednak przy mocnej dyspozycji Kucharka, ich brak nie wpłynął na ofensywną produktywność MKS-u. Zespół czeka jeszcze jeden mecz z Ostrawą, tym razem na wyjeździe.

Natomiast w przyszłym tygodniu dąbrowianie udają się na turniej do Lublina. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – BK NH OSTRAWA 77:61 (14:18, 24:12, 22:19, 17:12)

MKS: Kucharek 23, Massamba 12, Gabiński 9, Parzeński 8, Shelton 7, Wołoszyn 7, Kowalenko 6, Pamuła 3, Wieczorek 2

KARNETY W SPRZEDAŻY!