Kolejnym zawodnikiem, który będzie reprezentować MKS w sezonie 2021/22 będzie Mikołaj Ratajczak, który przedłużył kontrakt z dąbrowską drużyną.

22-letni rzucający obrońca do Dąbrowy Górniczy trafił przed rokiem. Niestety w zeszłym sezonie zdołał rozegrać jedynie 7 spotkań. Przeszkodą okazała się niestety kontuzja, która przedwcześnie zakończyła sezon Mikołaja Ratajczaka. Zanim jej doznał, zdobywał średnio na mecz 4.4 punkty i 2 zbiórki.

Teraz zaznacza, że jest gotów do gry i nie może doczekać się powrotu na koszykarskie parkiety – Moja zeszłosezonowa przygoda z MKS-em Dąbrowa Górnicza zakończyła się przedwcześnie z powodu kontuzji, ale wracam z podwojoną siłą walczyć i pomóc drużynie w osiągnięciu najwyższych celów – mówi zawodnik.

Mikołaj Ratajczak na parkietach Energa Basket Ligi debiutował w sezonie 2018/19 w barwach Polskiego Cukru Toruń, gdzie spędził dwa sezony. Łączył w tym czasie grę w ekstraklasie i w II-lidze w barwach AZS-u UMK Toruń. Dodatkowo koszykarz miał okazję zdobyć europejskie doświadczenie w koszykarskiej Lidze Mistrzów w sezonie 2019/20. W ramach tych rozgrywek rozegrał 13 spotkań.

Znamy coraz więcej zawodników, którzy będą reprezentować MKS w sezonie 2021/22. Wcześniej ogłoszeni zostali Michał Nowakowski i Milivoje Mijović.