18 września 2022 r. w dąbrowskiej hali widowiskowo-sportowej „Centrum” odbędą się uroczyste obchody 30-lecia Miejskiego Klubu Sportowego. Współorganizatorami wydarzenia będzie Miasto Dąbrowa Górnicza oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Harmonogram imprezy zakłada następujący scenariusz:

15:00 Mecz legend MKS Dąbrowa Górnicza (arena centralna)

17:00 Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej Z. Cybulskiego (główny hol)

18:00 Prezentacja II i I drużyny MKS Dąbrowa Górnicza (arena centralna)

Po prezentacji: Mecz towarzyski MKS Dąbrowa Górnicza vs BC Jonava. Spotkanie to zapowiada się bardzo atrakcyjnie nie tylko z uwagi na możliwość przedpremierowego podziwiania nowego składu MKS na sezon 2022/2023, lecz także ze względu na zespół naszych rywali.

BC CBet Jonava to litewski zespół z ogromnymi koszykarskimi tradycjami. Jest spadkobiercą zespołu Statyba Jonava, który został założony w 1969 r.

Najznamienitszą postacią świata koszykówki związaną z zespołem z Jonavy jest bez wątpienia Juozas Storpiristis reprezentujący barwy klubu w latach 70. ubiegłego wieku. Po zakończeniu kariery zawodniczej został jednym z najwybitniejszych sędziów koszykówki na Litwie, sędzią i komisarzem FIBA.

W sezonie 2021/2022 klub z Jonavy zadebiutował w litewskiej ekstraklasie, po tym jak rok wcześniej zwyciężył w 2. lidze. W debiutanckim sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej koszykarze z Jonavy spisali się nad wyraz dobrze i w sezonie zasadniczym zajęli 4. miejsce, notując bilans 16 zwycięstw i 14 porażek. W ćwierćfinale musieli jednak uznać wyższość zespołu BC Šiauliai przegrywając 1 – 3.

27 września Jonava zadebiutuje na europejskiej arenie koszykarskich zmagań w ramach turnieju eliminacyjnego do FIBA Euro Cup a ich rywalem w ¼ tego turnieju będzie rumuński zespół SCMU Craiova.

W dniu jubileuszowej imprezy w godzinach 16:30 – 17:00 zawodnicy i trenerzy naszego klubu będą również pozostawali do dyspozycji przedstawicieli mediów w ramach organizowanego Media Day.

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów basketu z Dąbrowy Górniczej i okolic na jubileuszowe obchody naszego klubu. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny, a na wszystkich kibiców będą czekały drobne upominki oraz wiele konkursów!