Koszykarze cenią sobie pomoc profesjonalistów, a do tej grupy bez wątpienia zalicza się Michał Kafarski – nasz nowy trener od przygotowania fizycznego. To właśnie on w kolejnym sezonie będzie w dużej mierze odpowiadał za formę zawodników MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Michał to bardzo aktywny 25-latek. Skończył Akademię Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, ale uczył się także w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz za granicą. Mimo młodego wieku ma spore doświadczenie. Co ważniejsze – czuje ogromną pasję do koszykówki. Od 2016 współpracuje z GetBetter, czyli grupą trenerów, którzy w trakcie letniej przerwy przygotowują m.in. koszykarzy MKS-u.

– W MKS-ie będę odpowiadał za przygotowanie fizyczne koszykarzy. Moim głównym zadaniem jest to, by zawodnicy byli przede wszystkim zdrowi i w pełni przygotowani na trudy nadchodzącego sezonu. Poprzez odpowiedni trening chcę zwiększyć ich pewność siebie oraz sprawić, by fizycznie czuli się lepiej niż kiedykolwiek – mówi.

Na co dzień Michał jest także trenerem personalnym. Koniecznie sprawdźcie stronę na FACEBOOK-u –  MK Athletics.

Zobacz także: Turniej międzynarodowy w Hali Centrum!