POLSKI CUKIER TORUŃ – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 91:77 (28:22, 24:22, 19:19, 20:14) 

Faworytem tego spotkania byli gospodarze, ale MKS od pierwszych minut stawiał twarde warunki. Podopieczni Jacka Winnickiego pokazali wreszcie swój charakter i od pierwszych minut rywalizowali z wyżej notowanym rywalem jak równy z równym. W I kwarcie dąbrowianie kilkukrotnie wychodzili na prowadzenie. Końcówka tej części gry należała jednak do torunian. Ostatnie 3 minuty wygrali 10:2, a wszystkie punkty zdobyło podkoszowe trio Kulig-Mbodj-Cel. Goście nie zamierzali się jednak poddawać. Dwie szybkie trójki Mathieu Wojciechowski na starcie II kwarty doprowadziły do remisu i ponownie żadna z drużyn nie potrafiła zdominować rywala. W szeregach dąbrowian ponownie zabrakło jednak koncentracji i końcówka pierwszej połowy należała do Polskiego Cukru. 

Po przerwie ponownie lepiej prezentowali się zawodnicy z województwa śląskiego, którzy notując serię 7:0 w ciągu dwóch minut dogonili rywala na odległość jednego “oczka”, ale później w ataku MKS-u nastąpił przestój, który pozwolił torunianom wyjść na dwucyfrowe prowadzenie. Swoją dobrą grę Polski Cukier kontynuował też na starcie ostatniej ćwiartki. Pozwoliło to gospodarzom na utrzymywanie bezpiecznej przewagi, która cały czas wynosiła około 11-13 punktów, a także kontrolę wydarzeń boiskowych do końca spotkania. 

Polski Cukier Toruń: Kulig 21, Gruszecki 21, Mbodj 16, Cel 9, Diduszko 8, Umeh 7, Śnieg 5, Lowery 4, Wiśniewski 0 

MKS Dąbrowa Górnicza: De Leon 20, Wojciechowski 17, Zębski 14, Gabiński 9, Richardson 9, Melvin 8, Kobel 0, Dawdo 0