Cztery mecze pozostały do rozegrania do końca sezonu zasadniczego. Dla dąbrowian będzie to bardzo ważny, decydujący okres, w którym rozstrzyganie się walka o fazę play-off. MKS nie ma już miejsca na wpadki. Pierwszą okazją na udowodnienie swoich aspiracji będzie mecz z Pszczółką Start Lublin.

Z pierwszego spotkania pomiędzy tymi drużynami, zwycięsko wyszli lublinianie. MKS przegrał wtedy ostatnią kwartę 19:31, a zwycięstwo Pszczółce zapewnił Kamil Łączyński, trafiając rzut z półdystansu w ostatnich sekundach meczu. Polski rozgrywający zagrał wtedy swój jeden z lepszych meczów sezonu i zdobył w nim 16 punktów (6/9 z gry) i rozdał 9 asyst. Tamtego zwycięstwa lublinian nie byłoby bez dobrego meczu Martinsa Laksy. Obecnie ta dwójka jest na obwodzie wspierana również przez reprezentanta Holandii Yannicka Franke oraz amerykańskiego rozgrywającego Dustina Ware’a.

Po ostatnim ligowym meczu, który MKS przegrał z Argedem BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski, margines błędu dąbrowian został zniwelowany praktycznie do zera. W tamtym meczu widać było, że trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach wybiła z rytmu Lee Moore’a, który zdobył tylko 9 punktów, wykorzystując zaledwie 3 z 10 rzutów z gry. Pomimo porażki i gorszego występu lidera, mecz w statystykach nie wyglądał źle. Podopieczni Alessandro Magro trafili w tamtym meczu 55.6% rzutów z gry i rozdali aż 24 asysty (drugi najlepszy wynik dąbrowian w tym sezonie). Co najmniej powtórzenie tego wyniku będzie niezbędne, by walczyć z Pszczółką o wygraną, która co prawda ma ostatnio gorszy moment (ostatnie 6 meczów to 3 wygrane i 3 porażki), ale jest to drużyna z aspiracjami medalowymi, która walczy o jak najlepsze miejsce przed fazą play-off.

Skład Pszczółki Start Lublin:

Rozgrywający: Michael Gospodarek, Kamil Łączyński, Bartłomiej Pelczar, Dustin Ware
Rzucający: Sheron Dorsey-Walker, Yannick Franke, Karol Obarek
Niski Skrzydłowy: Thomas Davis, Mateusz Dziemba, Martins Laksa
Silny Skrzydłowy:
 Kacper Borowski, Damian Jeszke
Środkowy
: Tymoteusz Pszczoła, Devin Searcy, Roman Szymański

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Lee Moore (18.1) – Devin Searcy (16.6)
Zbiórki: Lee Moore (6.2) – Devin Searcy (8)
Asysty: 
Lee Moore (6) – Kamil Łączyński (6.3)
Przechwyty: Lee Moore (1.8) – Kamil Łączyński (1.3)
Bloki: Malcolm Rhett i Elijah Wilson (0.5) – Kacper Borowski (0.7)
EVAL: Lee Moore (21.3) – Devin Searcy  (20.8)