Dwa roczniki MKS-u Dąbrowa Górnicza znalazły się tuż poza podium turniejów w Łodzi oraz Zielonej Górze. Zawodnicy z grupy rocznika 2002 grali w V Łódeczka Cup Memoriał Roberta Zająca, natomiast rocznik 2000 w Winobranie Cup 2017.

Zawodnicy trenera Andrzeja Bartosza w Łodzi skończyli z bilansem 3-2 i choć Biofarm BJ Poznań zanotował taki sam wynik, to zajął trzecie miejsce po obliczeniu punktów zdobytych i straconych. Dąbrowianie pokazali się jednak z dobrej strony. Zwłaszcza Tomasz Pustelnik, który był drugim najlepszym strzelcem turnieju oraz Bartosz Chodukiewicz, który znalazł się w pierwszej piątce.

TABELA:
1 UKS 7 Trefl Sopot
2 Polonia Warszawa
3 Biofarm BJ Poznań
4 MKS Dąbrowa Górnicza
5 Spójnia Stargard
6 ŁKS Łódź

Natomiast w Zielonej Górze chłopcy z rocznika 2000 wygrali dwa z pięciu meczów (pokonali SKM Zastal II oraz SMS Szkołę Marcina Gortata Łódź) i skończyli na 4. miejscu. Wkrótce rozpoczynają swoje rozgrywki i turnieje były dla nich dobrym przetarciem!

TABELA:
1. BK Kondori LIBEREC
2 SKM Zastal r. 2000
3. Chromik Żary
4. MKS Dąbrowa Górnicza
5. SKM Zastal r. 2001
6. SMS Szkoła Marcina Gortata Łódź

Fot. Zbigniew Bytomski