Przed MKS-em Dąbrowa Górnicza najważniejszy mecz w I rundzie rozgrywek. Dąbrowscy koszykarze zmierzą się z bezpośrednim przeciwnikiem w walce o utrzymanie – Polpharmą Starogard Gdański.

W nieco lepszej sytuacji w tabeli są podopieczni Alessandro Magro, którzy wygrali 2 z 11 spotkań, podczas gdy Polpharma 1 z 12. Różnica jest jednak na tyle niewielka, że mecz bezpośredni może mieć kluczowe znaczenie. Od dwóch tygodni trenerem starogardzian jest Robert Skibniewski, który sezon rozpoczął jako asystent w sztabie szkoleniowym MKS-u. Teoretycznie wydaje się, że powinno być to dużym ułatwieniem, z racji znania zagrywek oraz rozwiązań w ataku i obronie, jednak w praktyce w grze dąbrowian wiele się zmieniło. Przede wszystkim w Dąbrowie Górniczej nie ma już lidera, na którym opierała się ofensywa – Sachy Killeya-Jonesa, którego z gry wykluczyła kontuzja. W celu polepszenia podkoszowej rotacji (w meczu z Treflem Sopot na pozycji środkowego z przymusu musiał grać Marek Piechowicz) do dąbrowskiej drużyny dołączył Milivoje Mijović, który już na ten mecz ma być dostępny do dyspozycji trenera Magro. Pomoże on zapewne w walce na tablicach, jednak wydaje się, że najciekawszy pojedynek będzie miał miejsce na obwodzie, gdzie Lee Moore zmierzy się z Trevonem Allenem.

Skład Polpharmy:

Rozgrywający: Radosław Chorab, Sebastian Kowalczyk, James Washington
Rzucający: Trevon Allen, Jacek Jarecki
Niski Skrzydłowy: Steven Haney, Szymon Urbański, Sebastian Walda
Silny Skrzydłowy:
 Krystian Reszka, Grzegorz Surmacz
Środkowy
: Joe Furstinger, Mateusz Itrich, Peter Olisemeka

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Lee Moore (18.3) – Trevon Allen (18.1)
Zbiórki: Lee Moore (6.5) – Peter Olisemeka (7.9)
Asysty: 
Lee Moore (4.9) – James Washington (7.8)
Przechwyty: Lee Moore (2.1) – Trevon Allen i Peter Olisemeka (1.7)
Bloki: Elijah Wilson (0.5) – Peter Olisemeka (0.7)
EVAL: Lee Moore (20.8) – Peter Olisemeka (17.4)