Jakub Motylewski dołącza do grona zawodników, którzy zdecydowali się zostać w Dąbrowie Górniczej. Środkowy przedłużył kontrakt z MKS-em.

Dla mierzącego 210 centymetrów zawodnika będzie to drugi sezon w dąbrowskich barwach. Rozgrywki 2020/21 zakończył ze średnimi statystykami na poziomie 2.1 punktów i 2 zbiórek na mecz. Jakub Motylewski do MKS-u trafił z Polpharmy Starogard Gdański. Wcześniej grał w Treflu Sopot, którego barwy reprezentował od sezonu 2012/13, grając najpierw w kadrach młodzieżowych i w II lidze, a od sezonu 2015/16 również na ekstraklasowych parkietach. Nadmorską drużynę opuścił w trakcie sezonu 2018/19, gdy został wypożyczony do Jamalexu Polonii 1912 Leszno.

Zawodnik stawia przed sobą jasne cele przed nadchodzącym sezonem – Chcę osiągnąć jeszcze lepsze miejsce niż w poprzednim sezonie i rozwijać własne umiejętności, żeby stać się jak najbardziej przydatnym dla drużyny – mówi koszykarz.

Jakub Motylewski jest już czwartym zawodnikiem w składzie, który prowadzić będzie Jacek Winnicki. Oprócz środkowego kontrakt podpisali Michał Nowakowski, Milivoje Mijović i Mikołaj Ratajczak.