Pierwsza drużyna przygotowuje się do wyjazdowej walki z Polskim Cukrem Toruń, w międzyczasie na parkietach Śląska i Zagłębia rywalizują drużyny młodzieżowe. Sprawdzamy, co u nich słychać.

U18

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – KKS MICKIEWICZ SMS KATOWICE II 100:47

Zespół do lat 18 odniósł pewne zwycięstwo i z bilansem 9-1 zajmuje 1. miejsce w tabeli. Przed drużyną jeszcze dwa mecze w rundzie zasadniczej. W rywalizacji z Katowicami najlepiej wyglądał Dawid Rasztabiga kończąc z dorobkiem 30 punktów.

U16

MKS Dąbrowa Górnicza I – MKKS Rybnik 111:74

Równie pewnie wygrała pierwsza drużyna rozgrywek do lat 16. Podopieczni trenera Andrzeja Bartosza rozbili u siebie Rybnik. Mecz z 25 punktami zakończył Patryk Zapert. W tabeli finału grupy A, MKS ma bilans 4-0 i współdzieli szczyt z ŻAK-iem Żory.

AZS CZĘSTOCHOWA – MKS DĄBROWA GÓRNICZA II 72:89

Zwycięstwem może się pochwalić także drugi zespół tego rocznika. Dąbrowianie na wyjeździe okazali się lepsi od AZS-u. Fenomenalny występ Kacpra Dziedzica, który skończył dzień z dorobkiem 39 punktów! Ekipa z 5 wygranymi i 2 porażkami jest na 2. miejscu w tabeli grupy B.

U14

ŻORSKA AKADEMIA KOSZYKÓWKI – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 126:47

Ekipa z Zagłębia musiała w tym wypadku uznać wyższość rywala. To niestety już ósma porażka zespołu.

U13

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – UKS JEDYNKA NIEMODLIN 83:31

Podopieczni trener Marzeny Rudolf całkowicie zdominowali przeciwnika. 23 punkty Jakuba Ucieszyńskiego. W drugiej rundzie grupy A, zespół ma bilans 3-0 i jest na pierwszym miejscu razem z MKKS-em Rybnik.

U11

Natomiast zespół do lat 11 zaraz na otwarcie 2018 rozegrał dwa mecze. W pierwszym pokonał KS Pogoń Ruda Śląska (30:1), a w drugim musiał uznać wyższość Żorskiej Akademii Koszykówki (23:67). W tabeli są na 2. miejscu z bilansem 5-2.