Za nami listopad, czyli kolejny miesiąc zmagań śląskich lig, w których koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza w wielu przypadkach wyznaczają poprzeczkę i stanowią dla rywali poważne wyzwanie. Poprzedni tydzień przyniósł kolejne sukcesy na konto dąbrowskich drużyn. Zatem po raz ostatni w tym miesiącu przyglądamy się temu, co słychać na parkietach młodzieżowych lig.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MUKK HENRYK KANIA PSZCZYNA 93:58 (27:8, 13:14, 29:9, 24:27)

Pewną wygraną odniosła drużyna do lat 20 w domowym starciu z MUKK Henryk Kania Pszczyna. Dąbrowianie przegrali tylko jedną kwartę, ale losy spotkania przypieczętowali już po 30 minutach prowadząc 69:31. Mecz z dorobkiem 25 punktów skończył Dominik Ratajczak. Po siedmiu meczach drużyna trenera Wojciecha Wieczorka ma bilans 6-1, co daje jej drugie miejsce w tabeli tuż za AZS AWF Mickiewicz. W kolejnym meczu zmierzą się z MOSM Tychy na wyjeździe. To starcie 5 grudnia.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA II – MKS SMYK PRUDNIK 56:47 (21:10, 17:24, 9:4, 9:9)

Znacznie bardziej zaciętą rywalizację stoczyła druga drużyna z rozgrywek do lat 18. MKS wygrał pierwszą kwartę 21:10 budując komfortową przewagę, ale w drugiej oddał z niej 7 punktów, przez co do samego końca spotkania musiał się mieć na baczności. Z 19 oczkami mecz skończył Kacper Wcisło, kolejnych 18 dołożył Wojciech Lewicki. Chłopaki nadal pozostają bez porażki w swojej grupie.

STATYSTYKI Z MECZU

UKS MOSM BYTOM I – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 69:75 (19:15, 17:16, 16:24, 17:20)

Dzień po starszych kolegach, swój mecz rozegrała drużyna z rozgrywek do lat 16. Podopieczni trener Marzeny Rudolf pojechali do Bytomia, by zmierzyć się z tamtejszym UKS MOSM-em. Początek był kłopotliwy, ponieważ po pierwszej połowie przegrywali różnicą 5 punktów. To oznaczało konieczność podjęcia walki w kolejnych 20 minutach. Dąbrowianie odpowiedzieli koncertowo wygrywając trzecią kwartę 24:16, a w kolejnej dołożyli do swojej przewagi jeszcze 3 oczka. Najlepszym strzelcem MKS-u był Dawid Orłowski z dorobkiem 17 punktów.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MCKS CZELADŹ 54:68 (13:17, 11:15, 20:13, 10:23)

Domowego zwycięstwa nie udało się niestety odnieść drużynie trenera Radosława Cioska. Zawodnicy reprezentujący MKS w rozgrywkach do lat 13 musieli uznać wyższość rywala z Czeladzi. 12 punktów dla dąbrowian zdobył Bartłomiej Staniak, kolejnych 11 oczek dołożył Stanisław Pelz. W tabeli grupy pierwszej ekipa z Zagłębia jest na piątym miejscu z dorobkiem 3 zwycięstw.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – UKS SPRINT KATOWICE 53:11 (16:2, 10:7, 19:2, 8:0)

Bezlitosna dla swojego rywala była drużyna z rocznika 2005. W minioną sobotę zmierzyli się z UKS Sprint Katowice i wygrali różnicą aż 42 punktów! Kolejne spotkanie czeka ich 17 grudnia. Zagrają przeciwko drużynie UKS Orzeł Jaworzno.

STATYSTYKI Z MECZU