Młodzież MKS-u Dąbrowa Górnicza rozgrywa ostatnie mecze roku. Za nami bardzo dobry koszykarski 2017 i liczymy, że 2018 będzie jeszcze lepszy. Perspektyw nie brakuje. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wydarzeń z boisk Zagłębia i Śląska.

U18

MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 60:90

Pewne zwycięstwo drużyny trenera Macieja Glika w Wodzisławiu. Najlepszym strzelecem MKS-u był Mateusz Kuc kończąc zawody z dorobkiem 19 punktów. Z bilansem 8-1, dąbrowianie razem z MKS-em Zabrze zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie. Rywalizacja potrwa do 17 stycznia.

U16

MKS DĄBROWA GÓRNICZA I – KKS MICKIEWICZ UKS 27 KATOWICE 90:55

Kolejna wygrana pierwszej drużyny MKS-u w rozgrywkach do lat 16. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Bartosz Chodukiewicz, który skończył zawody z dorobkiem 30 punktów. Gracze z Zagłębia są w czołówce w tabeli finałowej grupy A.

UKS MOSM BYTOM II – MKS DĄBROWA GÓRNICZA II 89:78

Wyższość rywala musiała uznać druga drużyna MKS-u w rozgrywkach, mimo 32 punktów Jakuba Sarzyckiego i 23 oczek Kacpra Dziedzica. Po czterech meczach finałowej grupy B, MKS ma bilans 2-2.

U14

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – ŻORSKA AKADEMIA KOSZYKÓWKI 34:94

Żorzanie byli w tej rywalizacji wyraźnie lepsi, ale dla młodych dąbrowian to cenna lekcja koszykówki. W finale grupy A, chłopaki mają bilans 0-6.

U13

MOSM TYCHY – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 55:79

To już druga runda rozgrywek do lat 13 i w ostatnim meczu dąbrowianie pewnie pokonali na wyjeździe MOSM Tychy. W swojej grupie są na drugim miejscu z bilansem 2-0 i rywalizują bezpośrednio z MKKS-em Rybnik.