Koszykówka w Zagłębiu i na Śląsku budzi się do życia. W kolejnych dniach młodsi, juniorzy i kadeci rozpoczną ligowe zmagania w ramach rozgrywek organizowanych przez Śląski Związek Koszykówki. Ich zmaganiom również będziemy się z bliska przyglądać.

Już 5 października swój sezon zaczynają dwie drużyny Juniorów. MKS Dąbrowa Górnicza II na wyjeździe zmierzy się z MKS Smyk Prudnik o godzinie 17:00, natomiast MKS Dąbrowa Górnicza I zagra u siebie z DAAS Basket Hills Bielsko-Biała o 17:30.

Natomiast 10 października swoje rozgrywki rozpocznie drużyna do lat 14. Pierwsze spotkanie u siebie przeciwko Żorskiej Akademii Koszykówki. Dzień później ligowy sezon zainaugurują juniorzy do lat 20. Na wyjeździe zmierzą się z Pogonią Ruda Śląska.

30 września swój sezon miała rozpocząć drużyna młodzików do lat 13, ale wyjazdowe spotkanie z MCKS Czeladź zostało przełożone. Nowy termin zostanie dopiero ustalony.

O wynikach wszystkich drużyn będziemy na bieżąco informować. Terminarz wszystkich rozgrywek znajdziecie na stronie Śląskiego Związku Koszykówki.