MKS Dąbrowa Górnicza jest na 4. miejsce w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki z bilansem 12-5. W połowie lutego zawodnicy trenera Jacka Winnickiego po raz drugi z rzędu wezmą udział w turnieju o Puchar Polski. Zawody ponownie zawitają do Warszawy. Osiem czołowych zespołów Energa Basket Ligi od czwartku, 15 lutego do niedzieli, 18 lutego będzie rywalizować o trofeum w hali Arena Ursynów w Warszawie.

W gronie ekip walczących znaleźli się: Anwil Włocławek, MKS Dąbrowa Górnicza, Stelmet Enea BC Zielona Góra, Polski Cukier Toruń, PGE Turów Zgorzelec, Asseco Gdynia, TBV Start Lublin oraz gospodarz – Legia Warszawa.

– Koszykarski Puchar Polski zawitał do Warszawy już w ubiegłym roku i okazał się fantastycznym wydarzeniem sportowym, ciesząc się dużą popularnością. W tym roku kontynuujemy wspólne działania i już wcześniej odpowiednio doposażyliśmy Arenę Ursynów. Jestem przekonana, że to będzie dobra i owocna współpraca i trzymam kciuki z zwycięstwa – mówił Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje – Tą imprezą zaczynamy sportowy rok dla Warszawy. Ostatnie badania pokazują, że w ciągu 10 lat, poziom zadowolenia mieszkańców ze stołecznego sportu i rekreacji wzrósł z ponad 30% aż do 90%. Cieszy nas to, że warszawiacy bardzo dobrze oceniają to, co dzieje się w tym obszarze w mieście.

– Jesteśmy, jako środowisko koszykarskie, zaszczyceni, że po raz kolejny możemy zorganizować w Warszawie turniej finałowy Puchar Polski. Myślę, że nasza dyscyplina zasługuje na to, aby grać w stolicy. Podziękowania za to, że Arena Ursynów dzisiaj wygląda piękniej i jest przygotowana do koszykówki. Cieszy też to, że warszawscy fani koszykówki będą mogli kibicować swojej drużynie – Legii Warszawa. Jest wiele mocnych drużyn, więc sportowych emocji z pewnością nie zabraknie – mówi Grzegorz Bachański, prezes Polskiego Związku Koszykówki.

Podczas turnieju finałowego Pucharu Polski w Warszawie zagrają ze sobą:

czwartek, 15 lutego

Ćwierćfinał 1, godz. 18.00: MKS Dąbrowa Górnicza – PGE Turów Zgorzelec
Ćwierćfinał 2, godz. 20.30: Anwil Włocławek – Asseco Gdynia

piątek, 16 lutego

Ćwierćfinał 3, godz. 18.00: Polski Cukier Toruń – TBV Start Lublin
Ćwierćfinał 4, godz. 20.30: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Legia Warszawa

sobota, 17 lutego

Półfinał 1, godz. 14.15: MKS/PGE Turów – Polski Cukier/TBV Start
Półfinał 2, godz. 17.45: Anwil/Asseco – Stelmet Enea BC/Legia

niedziela, 18 lutego

Finał, godz. 17.45