MKS Dąbrowa Górnicza z kolejnym sukcesem! Podopieczni trener Marzeny Rudolf wygrali Wieliczka Cup 2017 rywalizując z najlepszymi zespołami w Polsce! W turnieju wzięło udział szesnaście zespołów z dziesięciu województw plus goście z Ostrawy.

Rok temu MKS w tym samym turnieju zajął trzecie miejsce zdobywając brązowy medal. W tym roku młodzi dąbrowianie stanęli na najwyższym stopniu podium. Finał z MKKS-em Rybnik był bardzo intensywnym spotkaniem, w którym ekipa z Zagłębia potrzebowała grać do samego końca, by zapewnić sobie zwycięstwo.

Mateusz Orłowski – najlepszy obrońca drużyny
Brajan Płatek – MVP drużyny
Jakub Ucieszyński – MVP turnieju
Stanisław Pelz – All-Star turnieju

Co więcej dwóch zawodników MKS-u zajęło dwa pierwsze miejsca w konkursie rzutów wolnych. Ze 100% skutecznością rywalizację skończył Jakub Ucieszyński i z 80% skutecznością Stanisław Pelz.