Już w najbliższy czwartek w dąbrowskiej hali Centrum MKS zmierzy się z zespołem Arki Gdynia. Żadna z drużyn w obecnym sezonie nie walczy już o udział w play-off, co nie zmienia faktu, iż podczas ich pojedynku z pewnością nie zabraknie koszykarskich emocji.

W ostatnich pięciu spotkaniach obu ekip górą byli gdynianie (ich passa trwa od 2019 r), więc w zespole gospodarzy z pewnością nie zabraknie motywacji, aby przełamać tą serię i zmusić rywali do długo wyczekiwanej kapitulacji.

Zespół z Gdyni pod wodzą trenera Miloša Mitrovića nie słynie bynajmniej z gry ofensywnej. Arka zdobywa najmniej punktów spośród wszystkich drużyn EBL – 76. Ich ORtg (liczba zdobytych punktów na sto posiadań) oscyluje wokół 100,5, a w obecnym sezonie ani razu nie przekroczyli bariery 100 pkt w meczu. Swoją grę w ataku organizują przede wszystkim tworząc sobie przewagi w bezpośrednim sąsiedztwie kosza, gdzie próbują wykorzystać swoje atuty fizyczne (Bogucki 215 cm, Hrycaniuk 206 cm, Dylewicz 202 cm). Większość ich akcji ofensywnych opiera się na grze indywidualnej (notują średnio 16,9 asysty, co jest jednym z najsłabszych wyników w lidze), a jeżeli konstruują już bardziej złożone akcje to odpowiada za nie przede wszystkim rozgrywający Novak Musić 33 % wszystkich asyst podczas pobytu na parkiecie. Zdecydowanie lepiej w zespoli Arki wygląda gra w obronie, gdzie stawiają twarde warunki rywalom skutecznie ograniczając ich potencjał ofensywny – ich DRtg (liczba punktów, które pozwalają zdobyć przeciwnikom na sto posiadań) jest na poziomie 108,3, co jest piątym wynikiem w lidze.

Niekwestionowanym liderem zespołu jest Jacobi Boykins, który notuje średnio 15,4 pkt na mecz, a jego poważną bronią są rzuty 3 pkt., których oddaje średnio 5,8 przy skuteczności na poziomie 41,8 %. Do tego dokłada również 6,5 zbiórki oraz 1,1 przechwytu. W zespole Arki ważną rolę odgrywa również dobry znajomy dąbrowskich kibiców Bartłomiej Wołoszyn (reprezentował barwy MKS w latach 2016-2019). W obecnym sezonie Wołoszyn notuje bardzo przyzwoite statystyki na poziomie 12,2 pkt, 3,5 zbiórki oraz 2,2 asysty. Jego groźną bronią pozostaje dobrze ułożona ręka i bardzo przyzwoita skuteczność w rzutach 3 pkt.- 39,5 %.

Poprzedni mecz obu drużyn rozegrany 18.11.21 r. w Gdynia Arena zakończył się minimalnym zwycięstwem gospodarzy 81:80, a koszykarze trzymali kibiców w napięciu do ostatnich sekund spotkania. W zespole Arki rewelacyjne zawody rozegrał Jacobi Boykins zdobywca double-double 18 pkt. I 10 zbiórek. Po stronie MKS pozytywnie wyróżnił się z kolei Mike Lewis II notując 20 pkt, do których dołożył 6 zbiórek oraz 5 asyst.

TUTAJ KUPISZ BILETY