Mamy za sobą pierwsze dni grudnia i MKS Dąbrowa Górnicza kontynuuje pasmo zwycięstw. To naprawdę dobre czasy dla koszykówki w Zagłębiu. Drużyny młodzieżowe nie przestają ciężko pracować. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wydarzeń z parkietów Śląska i Zagłębia.

MOSM TYCHY – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 68:87 (15:15, 13:21, 29:25, 11:26)

Podopieczni trenera Wojciecha Wieczorka na kolejny mecz swoich zmagań pojechali do Tychów. Po trzech kwartach tego pojedynku goście z Dąbrowy prowadzili 4 punktami, więc by podkreślić swoją przewagę potrzebowali mocnej finałowej odsłony. W niej pokonali przeciwnika 26:11 i opuszczali Tychy z głowami wysoko podniesionymi do góry. 20 oczek Dominika Sali i 19 Dominika Rajczaka. W kolejnym starciu MKS zagra u siebie w hicie kolejki przeciwko AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice (13 grudnia).

MOSM TYCHY – MKS DĄBROWA GÓRNICZA I 70:111 (22:25, 18:32, 14:30, 16:24)

Pierwsza drużyna MKS-u w rozgrywkach do lat 18 pewnie pokonała na wyjeździe ekipę MOSM Tychy. Zawodnicy z Dąbrowy nie przegrali ani jednej kwarty tego starcia. Z 16 punktami mecz skończyli Radosław Chorab i Łukasz Lewiński. Po 15 oczek dołożyli od siebie Daniel Tomczyk i Adam Skiba. Chłopaki z bilansem 8-0 pozostają bezbłędni.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MKS STRZELCE OPOLSKIE 79:55 (23:10, 22:13, 21:15, 13:17)

Kolejne zwycięstwo zespołu z rozgrywek do lat 16. To już ósma wygrana MKS-u w swojej grupie. Podopieczni trener Marzeny Rudolf wygrali pierwsze trzy kwarty budując bezpieczny dystans do ekipy reprezentującej Strzelce Opolskie. Spotkanie z 22 punktami zakończył Tomasz Pustelnik, kolejnych 19 oczek dołożył Patryk Zapert. Przed drużyną z Dąbrowy wyjazdowy mecz przeciwko AZS Politechnika Częstochowa.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – KKS TARNOWSKIE GÓRY 84:48 (20:10, 30:8, 17:17, 17:13)

Pewną wygraną odniosła także drużyna z rozgrywek do lat 14. Po pierwszej połowie MKS zbudował 32-punktową przewagę, której nie oddał już do samego końca. 30 punktów znakomicie spisującego się Przemysława Paducha. Ekipa z Zagłębia walczy w czołówce, idąc łeb w łeb z drużynami Tychów, Rybnika i Bytomia. W następnym meczu (12 grudnia) zawodnicy MKS-u zagrają u siebie z Gliwickim Towarzystwem Koszykówki.

STATYSTYKI Z MECZU

Z kolei drużyna rocznika 2006 3 grudnia zagrała dwa mecze z MOSM Tychy I i MOSM Tychy II. W obu młodzi dąbrowianie musieli uznać wyższość swojego przeciwnika.