Włoch Alessandro Magro został nowym szkoleniowcem MKS-u Dąbrowa Górnicza. Przed 38-letnim trenerem jasny cel na koniec sezonu – utrzymać zespół w Energa Basket Lidze.

Magro sezon 2019/2020 rozpoczął w rosyjskim Lokomotivie Kubań Krasnodar. Do Rosji ściągnął go w lipcu jego rodak Luca Banchi, który był wówczas pierwszym trenerem zespołu.

Banchi w listopadzie pożegnał się jednak ze swoim stanowiskiem, a nowym szkoleniowcem został Jewgienij Paszutin. Po dwóch miesiącach współpracy Magro odszedł z klubu i teraz podpisał umowę z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Będzie to jego drugi klub poza ojczyzną. Magro pracę w naszym klubie rozpocznie we wtorek.

Debiut nowego szkoleniowca przypadnie na 29 lutego. Wtedy MKS w arcyważnym dla siebie meczu zmierzy się w Warszawie z Legią. Obie drużyny legitymują się aktualnie bilansem 4 zwycięstw i 16 porażek i – wspólnie z Polpharmą Starogard Gdański – walczą o pozostanie w elicie.

Powodzenia Alessandro!